наверх ⇑

Екскурсія до Маньківського районного суду

22 квітня 2019 року учні 10-А класу Маньківської ЗОШ І-ІІІ ступенів  завітали до Маньківського районного суду, де їх гостинно зустріла заступник  керівника апарату суду Олена Володимирівна Тарасюнь. Школярі розпочали екскурсію із канцелярії суду, адже саме з цього відділу розпочинається  облік усіх звернень та формування судових справ, і діти  мали нагоду поспостерігати за тим як заводиться судова справа та розподіляється автоматично між суддями.

Далі екскурсія коридорами правосуддя продовжилася  із зустрічі зі спеціалістом з інформаційних технологій який забезпечує роботу всієї комп’ютерної техніки, консультантом суду, який займається веденням номенклатурних справ, контрольних кодексів, узагальненням судової практики та справ різних категорій, секретарем судового засідання, який приводить всі справи до ладу, викликає сторони повісткою, пронумеровує та описує справи, в день суду перевіряє явку сторін та  повідомляє головуючого по справі.

Продовжилась  екскурсія в залі судових засідань. З вітальним словом перед учнями виступив  голова суду – Маренюк Віктор Леонідович, який  розповів про структуру установи, роботу суддів, ознайомив з вимогами, яким мають відповідати особи, що бажають працювати у галузі права. Перелічив вищі навчальні заклади України, які готують юристів, надав практичні поради щодо вибору професії.

Також Віктор  Леонідович  повідомив, що Маньківський  районний суд  розглядає справи в порядку цивільного, кримінального, адміністративного судочинства та справи про притягнення осіб до адміністративної відповідальності. Лектор розповів про особливості своєї професії, адже робота судді є надзвичайно складною та відповідальною. Голова суду зазначив, що високий рівень професійної підготовки, суворе дотримання процесуальних норм, винесення законного, обґрунтованого рішення судом є однією з найважливіших гарантій забезпечення прав і законних інтересів громадян.

Віктор Леонідович розповів школярам цікаві факти з історії судочинства,  звернув увагу школярів на види покарань неповнолітніх за вчинені правопорушення. Він також розповів учасникам заходу про те, як відбувається судове засідання та показав учням клітку нового зразка з куленепробивним склом, що відокремлює обвинувачених (підсудних), засуджених від складу суду та присутніх.

Діти мали змогу поставити запитання голові суду та отримати вичерпні на них відповіді. На завершення зустрічі, молоді люди подякували Віктору Леонідовичу оплесками за повчальну лекцію, цікаві факти з розглянутих справ.

Живе спілкування з представниками правосуддя справило  неабияке враження на учнів, відкрило їм двері до вибору найпрестижніших професій сьогодення .

Таким чином, школярі на власні очі побачили, що суд - це прогресивна установа, завданням якої є встановлення справедливості.