наверх ⇑

Легальна зайнятість – впевнене майбутнє

Нещодавно фахівцями Маньківського  районного центру зайнятості було проведено інформаційний семінар «Легальна зайнятість», в якому взяли участь 24  безробітних, а також державний виконавець Маньківського районного відділу державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції у Черкаській області – Грабовенко Світлана Олександрівна. Ознайомлення з правовими аспектами працевлаштування, видами трудових договорів, основами трудового законодавства та ризиками нелегальної зайнятості - основні питання, які були розглянуті на профінформаційному семінарі для безробітних.

В ході семінару  фахівець центру зайнятості Т. Дяченко наголосила, що нелегальна трудова діяльність – це відповідальність перед законом, як роботодавця так і працівника. Згода на роботу без належного оформлення трудових відносин – це добровільна відмова від забезпечення у повному обсязі гарантованого державою права на матеріальні виплати та соціальні послуги. В свою чергу легальна зайнятість - це, насамперед, захист соціальних та трудових прав і гарантій громадян та запорука гідного рівня життя .

С.Грабовенко, в свою чергу, ознайомила присутніх на семінарі з останніми змінами у Сімейному кодексі щодо сплати аліментів на дитину, новими розмірами та порядком нарахування. Державний виконавець повідомила, що згідно ст..180 Сімейного Кодексу, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття, саме тому, одним із способів виконання батьками такого обов’язку, є присудження коштів на утримання дитини, тобто аліментів. Учасники семінару  також ознайомились з можливостями застосування спрощеної процедури для отримання рішення про стягнення аліментів та отримали вичерпні відповіді на поставлені запитання до фахівця відділу державної виконавчої служби.