наверх ⇑

Легальна зайнятість – впевнене майбутнє

23  червня  2017 року  фахівці Маньківського районного центру зайнятості провели для 14 осіб, що звернулися за пошуком роботи, профінформаційний семінар «Легальна зайнятість». Участь у заході взяли начальник відділу ПФУ у Маньківському районі – Олена Лазба-Чемінава, представник бюро правової допомоги Альона  Чепак та представник військового комісаріату – Андрій Кармаліта.

Під час семінару  заступник начальника відділу надання соціальних послуг Тетяна Дяченко ознайомила учасників  заходу  з поняттям  «легальна зайнятість», перевагами  легального  працевлаштування  в Україні,  особливостями  працевлаштування за  трудовими  та  цивільно-правовими  договорами і за контрактом.

Начальник відділу ПФУ в Маньківському районі Лазба-Чемінава Олена Мурманівна розповіла про те, що кожна особа може перевірити чесність роботодавця щодо надання звітності та сплати ним єдиного соціального внеску, тобто зарахування періодів роботи до страхового стажу, необхідного для призначення пенсії, зареєструвавшись на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України (portal.pfu.gov.ua).

Від Альони Василівни Чепак крім питань, що безпосередньо стосуються легальної зайнятості, учасники семінару отримали інформацію про нещодавно створене в районі бюро безоплатної правової допомоги, його функції, перелік послуг, яскравий ряд прикладів питань і ситуацій, з якими звертаються люди до цього закладу та детально розповіла, за якою адресою треба звертатись за правовою допомогою у разі потреби.

Представник військового комісаріату – майор Андрій Павлович Кармаліта детально розповів шукачам роботи про порядок відбору громадян України на військову службу за контрактом та в резерв Збройних Сил України на посади рядового, сержантського та офіцерського складу, ознайомив з основними вимогами до посад та пільгами і гарантіями для військовослужбовців. Також присутніх поінформовано про грошове забезпечення військовослужбовця, яке залежить від займаної посади, військового звання, кваліфікації, терміну та умов проходження військової служби.

Після семінару представники центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Пенсійного фонду відповіли на всі запитання безробітних, які виникли в процесі проведення заходу та надали індивідуальні консультації всім бажаючим.