наверх ⇑

Мій день роботи в ролі реєстратора

З початку 2019 року державна служба зайнятості впроваджує нові форми роботи та підходи в обслуговуванні клієнтів,  Це впровадження інституту  кар’єрного радника для шукачів роботи та безробітних , запровадження інституту консультанта роботодавця, впроваджуються та удосконалюються нові електронні сервіси. Нововведення включають і зміну у порядку обслуговування клієнтів – шукачів роботи.

При зверненні  до служби зайнятості   зустрічає клієнта реєстратор. Саме від першого спілкування з фахівцем у громадянина формується думка про роботу служби зайнятості, саме від дій реєстратора залежить подальше перебування особи на обліку  та оперативне повернення її на ринок праці , формування довірливих відносин.

Спробувала себе в ролі реєстратора  і я, адже директор має знати і володіти  особливостями  виконання функціональних обов’язків  фахівців. У мої   обов’язки  входило зустріч клієнта, визначення його  потреб, інформування про послуги , які надаються у службі зайнятості , пояснення специфіки  роботи електронних інструментів пошуку роботи , роз’яснити  права та обов’язки при реєстрації у якості шукача роботи та безробітного. З метою якісного підбору підходящої роботи та прискорення працевлаштування клієнту пропонувалась допомога при складанні  резюме, проводилось первинне профілювання - оцінка можливостей працевлаштування особи.  Найважливішим моментом у роботі реєстратора,  вважаю вміло та професійно проведену співбесіду, адже людину необхідно  спонукати до дій  а саме - зорієнтувати на активний пошук роботи.

Робота реєстратора є надзвичайно важливою, адже це перший фахівець, який супроводжує клієнта, що звертається до служби зайнятості. Ця людина повинна бути компетентною, здатною правильно оцінити професійні потреби та можливості людини і, головне, вірно спрямувати клієнта – або до роботодавця, або до кар’єрного радника. Набутий досвід  сподобався, адже від компетентності, професіоналізму кожного фахівця філії формується думка щодо доцільності вибору  саме служби зайнятості як посередника між людиною,  яка шукає роботу та роботодавцем якому вкрай необхідні висококваліфіковані кадри.