наверх ⇑

Можливості служби зайнятості щодо навчання безробітних.

Якщо Ви не можете знайти роботу за своєю професією чи спеціальністю, або так сталося, що Ви не маєте професії  і тому не можете працевлаштуватися, - державна служба зайнятості запропонує Вам професійне навчання за актуальними на ринку праці професіями.

За сприянням державної служби зайнятості безробітні громадяни можуть:  якщо не мають професії:

·    -     пройти професійну підготовку та перепідготовку за робітничими професіями, потрібними на ринку праці, – як за груповою, так і за індивідуальною формою навчання, в тому числі з використанням сучасних  інноваційних технологій;

якщо професія (спеціальність) уже не є актуальною на ринку праці:

  -   ви можете  здійснити підвищення кваліфікації як робітник чи спеціаліст, зокрема, пройти стажування безпосередньо на виробництві;

- пройти курс цільового призначення з метою набуття нової компетенції;

Навчання безробітних може здійснюватись в Державних навчальних закладах –  центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Такою можливістю  скористалась Грабова Тетяна Вячеславівна,

яка відчула потяг до зайнятості, що дала б  їй можливість творчо розвиватись. За допомогою спеціалістів Маньківського районного центру зайнятості зупинила свій вибір на професії перукар та  була направлена на навчання до  Державного навчального закладу – Одеського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості за професією перукар (перукар-модельєр).

Роботу перукаря можна порівняти з творчістю художника, адже вдало підібрана зачіска може не тільки змінити зовнішній вигляд людини, але й поліпшити її внутрішній стан та  зробити її щасливою. Оскільки, Т. Грабова – комунікабельна людина, спілкування з людьми приносить їй задоволення, тому вона буде дарувати своїм клієнтам  сучасні  зачіски та хороший настрій.

Зі слів Тетяни Вячеславівни  навчання та проживання  в  гуртожитку у двомісному номері з душовою, комфортними меблями, телевізором, холодильником, кондиціонером та необхідним посудом принесло їй велике задоволення.  Саме завдяки  потужній навчально-матеріальній базі навчального центру,  сучасній комп’ютерній техніці,  майстерності викладання  спеціалістів та участі у майстер-класах та виставках перукарського мистецтва, навчання Т.Грабовій давалося з легкістю.

Навчання мобілізує людей, розкриває їхні професійні та інтелектуальні здібності, спонукає до творчої діяльності, підвищує мотивацію до пошуку роботи.

 

 

Провідний фахівець з питань зайнятості відділу надання соціальних послуг

Маньківського  районного центру зайнятості    А. Безшийко