наверх ⇑

На Маньківщині безробітні здобули перспективний фах

Професія, яку внесли до списку найдефіцитніших в Україні це – «тракторист». На цей час механізатори, які можуть впоратись не тільки із оранкою землі, а й розібратись зі складною іноземною технікою, користуються попитом серед роботодавців.

Сучасні конкурентоздатні господарства, які можуть забезпечити достойну заробітну плату, закуповують комп’ютеризовані трактори з новітніми програмами. Стан ринку праці в країні значною мірою залежить від професійно-технічної освіти, яка  є основним джерелом поповнення виробничих підприємств робітничими кадрами.

Для підвищення конкурентоспроможності безробітних на ринку праці, сприяння їх самозайнятості, Маньківська районна філія Черкаського обласного центру зайнятості проводить системну роботу та організовує професійне навчання за професією тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва категорії «А1», що користується попитом на ринку праці. Вагомим аргументом для початку професійного навчання за сприяння служби зайнятості є той факт, що фінансування витрат проводиться за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Оплачується вартість навчання, проживання в гуртожитках та  проїзд до місця навчання безробітних.

Під час чергової зустрічі з безробітними, фахівці відділу надання соціальних послуг районної філії ознайомили з умовами навчання у Державному навчальному закладі «Буцький політехнічний професійний ліцей». Навчання у закладі здійснюється з використанням сучасної матеріально-технічної бази та згідно з навчальними програмами, що відповідають всім вимогам роботодавців.

У результаті проведеної роботи 8 безробітних виявили бажання навчатись та отримати відповідний фах.

19 липня поточного року завершилося проходження професійного навчання  безробітними і на цей час їх чекають робочі місця у місцевих роботодавців.

Завдяки професійному навчанню у безробітних відкривається багато можливостей, щодо влаштування на роботу. Праця тракториста дуже важлива і корисна для суспільства, і хто хоче досягти своєї мети, повинен наполегливо працювати

 

Фахівець з профорієнтації                            В.Власенко