наверх ⇑

Обережно – інфекційні захворювання

Чергове засідання клубу «Порадниця» за участю лікаря інфекціоніста кабінету «Довіра»  Н.В.Купченко  відбулося 05 лютого  2020 року в приміщенні Маньківської  районної філії Черкаського обласного центру зайнятості.

Основна тематика заходу – «Здорова жінка – здорова нація» - адже, коли людина вільна від кайданів недуги, вона готова боротися із життєвими негараздами, долати надзвичайно важкі випробовування життя. Здоров’я – це висока працездатність, гарний настрій, упевненість у собі. Фізичне здоров’я дає гарне самопочуття, бадьорість, силу. Психічне  здоров’я дарує спокій, чудовий настрій, доброту, веселість

Метою заходу було акцентувати увагу учасників на найпоширеніші вірусні інфекції. Респіраторні вірусні інфекції та грип  набирають дедалі більшого розмаху в районі. Слабкість, ломота в м’язах і суглобах, фізична втома, підвищення температури, біль в горлі, ураження верхніх дихальних шляхів. І вони часто штовхають українців до самолікування розрекламованими препаратами із сумнівною ефективністю.
         Як уникнути, запобігти, попередити небезпеку? Не нашкодити своєму здоров’ю невмілим лікуванням? На ці питання учасниці  клубу  «Порадниця» отримали відповіді та корисні поради від Наталі Венедиктівни. Присутні також дізналися про  необхідність обов’язкових щеплень,  дотримання їх календаря без порушень, проходження щорічного медичного огляду.        «Єдиною специфічною профілактикою залишається вакцинація. А золоте правило зимового сезону: застудився-сиди вдома. І не лише тому, що під час хвороби можна довести себе від легкого нездужання до серйозних ускладнень,  але й тому, що від недуги одного хворого стануть заражені усі довкола» - наголосила  лікар-інфекціоніст.

Підводячи підсумки, учасники засідання дійшли висновку, що людина, яка нехтує елементарними правилами збереження власного здоров’я, рано чи пізно змушена витрачати значні кошти на відновлення здоров’я, а його, як відомо, і за гроші не придбаєш.