наверх ⇑

Підсумки роботи районної служби зайнятості за 2017 рік

Протягом 2017 року за сприянням у працевлаштуванні до районної служби зайнятості звернулися 1104  безробітних, що на 22,5% менше, ніж у 2016 році.Всього мали статус безробітного 1818 осіб .  Структура зареєстрованих безробітних у розрізі професійно-кваліфікаційного складу залишається фактично незмінною: 60,2% - робітники,  19% - службовці,  20,8% - особи без професії. Серед представлених роботодавцями вакансій: 10,1 % - для службовців, 65,1% - для робітників і 24,8 % - для осіб без професійної підготовки. 

Середній розмір заробітної плати на представлених вакансіях склав 3501,8 грн., що майже у два  рази вище, ніж у 2016 році (1846,2 грн.). 

Пріоритетом у роботі служби зайнятості було визначено   задоволення кадрових потреб роботодавців та прискорення працевлаштування безробітних.

У 2017 році     до центру зайнятості подано 1091    вакансію .  Всього з початку року 163 роботодавці району звернулося до служби зайнятості з метою підбору працівників.  Завдяки оперативному підбору  необхідних працівників кадрові потреби роботодавців були укомплектовані в стислі терміни. Тривалість укомплектування вакансій становить 4 дні при середньообласному показнику 5 днів.

Протягом 2017 року за сприяння районної служби зайнятості на вільні та новостворені робочі місця було працевлаштовано 1108 тис. осіб, що на 10,2% менше з 2016 роком . З їх загальної кількості   третину (35,6%) становили жінки, 37,5% - молодь у віці до 35 років. Серед осіб, які мають додаткові державні гарантії зайнятості (батьки, які мають дітей віком до 6-ти років, випускники навчальних закладів, особи яким до настання права на  пенсію з віком залишилося 10 і менше років,  учасники АТО ) працевлаштовані 274 особи. 

За усталеною тенденцією найлегше було знайти роботу в галузі сільського господарства, переробній промисловості, надання різних послуг населенню. Найбільш  затребувані на ринку праці району  трактористи , електрогазозварники, водії,  продавці, оператори лінії у деревообробній сфері,  кролівники , укладальники – пакувальники,фармацевти. 

Для скорочення термінів пошуку роботи постійно проводяться  семінари з техніки пошуку роботи, ярмарки вакансій,семінари орієнтовані на  зайняття підприємницькою діяльністю , семінари для організації професійного навчання.  У 2017 році проведено 634 таких заходи  в яких взяло участь 7169 осіб.

З метою підвищення конкурентоспроможності на ринку праці 259 безробітних проходили професійне навчання, перепідготовку або підвищення кваліфікації за професіями, які користуються попитом на місцевому ринку праці. Навчання безробітних здійснювалося  під конкретне замовлення роботодавців . 

Служба зайнятості спільно з роботодавцями та органами влади організовують оплачувані громадські роботи та інші роботи тимчасового характеру, забезпечуючи тимчасовою зайнятістю і додатковою матеріальною підтримкою безробітних громадян. У минулому році в них  взяли участь 530 безробітних. 

Всього активними формами зайнятості (працевлаштуванням, професійним навчанням та громадськими роботами) за звітний період було охоплено  1,9 тис. осіб. 

У районній службі зайнятості  надаються консультації особам з питань організації та провадження підприємнтцткьої діяльносі  і  майбутнім і чинним підприємцям надається інформаційна та консультативна допомога з питань започаткування та ведення бізнесу. У 2017 році такі послуги отримали 345 осіб. 

 

 Директор                                                                        Г. Гаврилюк