Підсумки роботи районної служби зайнятості за 2018 рік
Протягом 2018 року за сприянням у працевлаштуванні до районної служби зайнятості звернулися 964 безробітних, що на 12,7% менше, ніж у 2017 році. Всього мали статус безробітного 1678 осіб . Структура зареєстрованих безробітних у розрізі професійно-кваліфікаційного складу залишається фактично незмінною: 60,8% - робітники, 19,3% - службовці, 19,9% - особи без професії. Серед представлених роботодавцями вакансій:
11,3 % - для службовців, 61,7% - для робітників і 27 % - для осіб без професійної підготовки.
Середній розмір заробітної плати на представлених вакансіях склав
4191,7 грн., що на 20% більше, ніж у 2017 році (3501,8 грн.).
Пріоритетом у роботі служби зайнятості було визначено задоволення кадрових потреб роботодавців та прискорення працевлаштування безробітних.
У 2018 році 167 роботодавці району звернулося до служби зайнятості
з метою підбору працівників та подано 1128 вакансій . Завдяки
оперативному підбору необхідних працівників кадрові потреби роботодавців були укомплектовані в стислі терміни. Тривалість укомплектування вакансій становить 5 днів .
Протягом 2018 року за сприяння районної служби зайнятості на вільні та новостворені робочі місця було працевлаштовано 1132 особи . З їх загальної кількості третину (35,6%) становили жінки, 37,5% - молодь у віці до 35 років. Серед осіб, які мають додаткові державні гарантії зайнятості (батьки, які мають дітей віком до 6-ти років, випускники навчальних закладів, особи яким до настання права на пенсію з віком залишилося 10 і менше років, учасники
АТО ) працевлаштовані 211 осіб.
За усталеною тенденцією найлегше було знайти роботу в галузі сільського господарства, переробній промисловості, надання різних послуг населенню. Найбільш затребувані на ринку праці району трактористи, електрогазозварники, водії, продавці, оператори лінії у деревообробній сфері, кролівники , укладальники – пакувальники,фармацевти.
Для скорочення термінів пошуку роботи постійно проводяться семінари з техніки пошуку роботи, ярмарки вакансій,семінари орієнтовані на зайняття підприємницькою діяльністю , семінари для організації професійного навчання. У 2018 році проведено 667 таких заходів в яких взяло участь 8750 осіб.
З метою підвищення конкурентоспроможності на ринку праці 252 безробітних проходили професійне навчання, перепідготовку або підвищення кваліфікації за професіями, які користуються попитом на місцевому ринку праці. Навчання безробітних здійснювалося під конкретне замовлення роботодавців .
Основні напрямки професійного навчання це підвищення кваліфікації за напрямком охорона праці на цегельних заводах ( 50 безробітних) , за напрямком безпека при транспортуванні , зберіганні , застосуванні та торгівлі пестицидами і агрохімікатами (90 безробітних), 49 осіб за напрямком безпека праці при виконання сільськогосподарських робіт . Також для 7 безробітних організовано навчання за професією машиніст ( кочегар) котельні .
Служба зайнятості спільно з роботодавцями та органами влади організовують оплачувані громадські роботи та інші роботи тимчасового характеру, забезпечуючи тимчасовою зайнятістю і додатковою матеріальною підтримкою безробітних громадян. У минулому році в них взяли участь 356 безробітних.
Всього активними формами зайнятості (працевлаштуванням, професійним навчанням та громадськими роботами) за звітний період було охоплено 1,2 тис. осіб. У 2018 році 1496 осіб отримували допомогу по безробіттю, середній розмір допомоги у грудні становив 2952 грн.
У районній службі зайнятості надаються консультації особам з питань організації та провадження підприємницької діяльності і майбутнім і чинним підприємцям надається інформаційна та консультативна допомога з питань започаткування та ведення бізнесу. У 2018 році такі послуги отримали 320 осіб.
У минулому році в службі зайнятості пройшов процес реорганізації шляхом передачі основних адміністративно - господарських функцій з базового рівні на обласний. Районний центр зайнятості реорганізовано у філію обласного центру зайнятості. Проведена реорганізація дала змогу збільшити чисельність працівників , що надають соціальні послуги. Завдяки цьому розширились види соціальних послуг для роботодавців та безробітних, запроваджено індивідуальний підхід до потреб кожного відвідувача. Основні пріоритети та завдання на поточний рік це впровадження інституту кар’єрного радника для шукачів роботи та безробітних, запровадження інституту консультанта роботодавця, розвиток профорієнтаційних послуг з використанням сучасних інформаційних технологій, зменшення дисбалансу на ринку праці шляхом організації професійного навчання безробітних, подальше впровадження в роботу нових електронних сервісів, популяризація та активне використання онлайн - платформи Державної служби зайнятості « Моя професія: консультаційна мережа» та « профорієнтація та розвиток кар’єри», продовження широкомасштабної інформаційної компанії « Живи та працюй в Україні»
Ці та інші пріоритетні напрямки роботи направлені на вирішення головної мети а саме забезпечення роботою жителів району та вирішення кадрових питань роботодавців.