наверх ⇑

Питання: ким бути?

Питання: ким бути? Де навчатися та працювати? Яку професію обрати у майбутнє? Які із своїх умінь, нахилів та здібностей перетворити на «справу життя»? – є актуальними для кожної молодої людини, що перебуває на порозі вибору подальшої професійної долі. Як відомо, трудовий потенціал будь-якої країни закладений в учнівській молоді. І від того, яку професію обере сьогоднішній школяр – залежить і його власне майбутнє, і майбутнє всієї країни. У складному вирішенні питань вибору професії на допомогу учням приходить служба зайнятості. Підтвердженням цього є проведення анкетування учнів, яке постійно проводиться у всіх школах району двічі на рік з метою виявлення професійних схильностей та намірів щодо вибору професії.

Нині існує багато шляхів, якими можна піти по життю, обирати ж необхідно кожному окремо, не помиляючись у своєму виборі. Варто пам’ятати, що правильно обраний фах – це завдання, яке має кожна людина добросовісно виконувати протягом свого життєвого шляху. Професія і є тим місцем, де повинен реалізуватися потенціал кожного, який, можливо, захований десь далеченько всередині.

Так протягом 2017-2018  навчального року спеціалістами центру зайнятості опитано понад 380 учнів 8-11 класів шкіл Маньківського району. Аналіз опитування показав, що більшість випускників уже визначились з майбутньою професією. При виборі фаху вони керувались порадами фахівців, батьків, психологів.

В першу чергу при виборі професії беруться до уваги перспективи працевлаштування, можливість самореалізації, а також відповідність роботи нахилам та здібностям людини. Найбільшою популярністю користуються такі сфери діяльності як: інформаційні системи, медицина, правоохоронні органи, економіка, освіта, юриспруденція, а також високу позицію займають професії, пов’язані з військовою службою.

Результати проведеної роботи красномовно свідчать, що інформаційні ресурси служби зайнятості є цікавими та корисними для дітей. В ігровій, ненав’язливій формі вони стимулюють дітей більше дізнатися про професії та зважено обирати справу свого життя.

 

Заступник начальника відділу

надання соціальних послуг

Т.М.Дяченко