наверх ⇑

Професійне самовизначення починається зі школи

Професійна орієнтація молоді,  в тому числі учнівської -  є важливою складовою роботи державної служби зайнятості. Профорієнтація – це наукова дисципліна  спрямована на ознайомлення людини з її здібностями й можливостями для того, щоб запропонувати їй обрати одну з найбільш підходящих для неї професій  з урахуванням потреб сучасного ринку праці та містить технологію розвитку у людини позитивного ставлення до праці.

Профорієнтаційна робота проводиться  з  учнями  на всіх етапах шкільного  навчання. Фахівці з профорієнтації, Маньківської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості, починають працювати в цьому напрямку з учнями ще з 8 класу.

З метою надання інформації про світ професій спеціалістами філії днями було проведено профконсультаційний урок «У світі вибору професій»  для учнів 8-х класів Молодецької, Рогівської та Вікторівської загальноосвітніх шкіл, а також було проведено анкетування, що допомагає визначитись школярам у професійних намірах та планах на майбутнє.

На занятті виносилися такі питання: чи всі люди відчувають задоволення від тієї праці, яку вони виконують, чи може бути щасливою людина, яка невірно обрала майбутню професію,чи може неправильно обрана професія впливати на емоційний та фізичний стан людини.

 Ті чи інші питання мотивувалися на розкритті значення правильного вибору професії та його впливу на подальше життя особистості. Школярі задавали багато питань, зокрема: чи правильно вступати в навчальний заклад, якщо дана професія не актуальна на ринку праці, які професії будуть затребувані у майбутньому.

Отже, учні отримали інформацію для роздумів. Залишилось зробити правильний вибір. Маємо надію, він стане ключем до їх успішного майбутнього і особистісного становлення.