наверх ⇑

Професіографічна екскурсія у ТОВ “Чорна Кам`янка»

Фахівцями  Маньківського районного центру зайнятості проведено професіографічну екскурсію для 16 учнів 9-10 класів Чорнокам’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів у  ТОВ «Чорна Кам’янка» з метою ознайомлення зі світом сучасних професій в регіоні, правилами вибору майбутньої  професії та її значення  в житті кожної людини та суспільства.

Вибір підприємства для проведення професіографічної екскурсії був не випадковим, адже ТОВ «Чорна Кам’янка» входить до групи компаній «Кернел» та є одним з найбільш перспективних та технічно оснащених сільськогосподарських підприємств району. «Кернел» - провідний у світі та найбільший в Україні виробник та експортер соняшникової олії. Свою продукцію «Кернел» експортує більш ніж в 60 країн світу.

Саме тому ТОВ «Чорна Кам’янка»  щороку нарощує свої виробничі потужності та на ринку праці працює уже понад 13 років.

На початку заходу  заступник начальник відділу надання соціальних послуг центру зайнятості Т.Дяченко   звернула увагу школярів на необхідність свідомого підходу до вибору майбутньої професії, застерегла учнів від типових помилок, які здійснюють діти під впливом друзів, батьків.

Представники товариства  привітно зустріли школярів, розповіли про діяльність підприємства в цілому, які напрямки сільськогосподарського виробництва освоєні, які культури є економічно ефективними на даний час.

В товаристві працює близько 200 робітників і обслуговуючого персоналу. Особливо вразила площа оброблюваних земель, а саме — понад 5 тисяч гектарів.

Далі інженер машино-тракторної бази А.Левчук для школярів провів екскурсію виробничими дільницями, під час якої ознайомив учнів з сучасною сільськогосподарською технікою як вітчизняного виробництва так і імпортного.

Цікавим для учнів був огляд техніки, яка вражала своїми габаритами, унікальністю та продуктивністю. А. Левчук зазначив: « У товаристві понад 80% - техніка іноземного виробництва, яка оснащена бортовими комп’ютерами та системою навігації. За допомогою GPS навігації йде он-лайн облік виконаної роботи технікою за зміну та   виводиться на бортовий комп’ютер. Працівники товариства таку техніку між  собою називають «розумною» ». Хлопчики задавали масу запитань: їх цікавила вартість техніки, продуктивність, технічні характеристики, термін експлуатації та, звичайно, чи можна сфотографуватись. Дівчатка теж з цікавістю вивчали «залізних велетнів».

Під час екскурсії у школярів виникла цікавість до робітничих професій. Адже наш район аграрний і такі професії (водій, тракторист-машиніст, слюсар-ремонтник, інженер, механік) затребувані, а ще, що важливо, добре оплачується робота кожного з робітників, які й до того мають належні умови праці.

До школи всі діти поверталися задоволені. Деякі учні для себе вже вирішили ким вони хочуть стати в майбутньому.