наверх ⇑

Служба зайнятості – сервісна установа

Успішне вирішення проблем  безробіття дає змогу уникати  серйозних конфліктів у регіоні, адже для кожної людини чи не найважливіше мати роботу, яка б приносила їй не лише моральне  задоволення, а й забезпечувала гідний рівень життя їй самій і родині. Люди звертаються до служби зайнятості, бо відчувають турботу про себе, адже служба зайнятості – сервісна установа, яка виконує вкрай важливу соціальну функцію, допомагаючи людям.  Особлива увага приділяється соціально вразливій категорії населення, зокрема внутрішньо переміщеним особам, демобілізованим військовослужбовцям, які брали участь в антитерористичній операції, інвалідам тощо.

Новітні технології значно вдосконалили організацію обслуговування населення службою зайнятості, розширили інформаційну базу, вивільнили час на роботу з незайнятим населенням і роботодавцями. Сьогоднішні клієнти служби зайнятості мають змогу за допомогою Інтернет-порталу знайти роботу по всій Україні. Також служба зайнятості пропонує безробітним та шукачам роботи безкоштовну допомогу у створенні відеорезюме та розміщує його на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук та на каналі Ютуб, де його переглядають роботодавці. Допомагає в організації он-лайн співбесід роботодавців з безробітними, які дозволяють суттєво економити час та кошти при підборі фахівців.

Державна служба зайнятості приділяє велику увагу навчанню та підвищенню кваліфікації людей, що звернулися за допомогою у пошуках роботи, та пропонує безкоштовне он-лайн навчання англійській мові в рамках соціального проекту «Лінгва.Скілз» (LINGVA.SKILLS), пройшовши яке, можна покращити свої знання англійської мови, розширити свій кругозір, працювати з оригіналами документів. Також клієнти центру зайнятості мають можливість пройти навчання за допомогою он-лайн курсів на сайті Громадської організації «Прометеус»  та отримати знання про те як відкрити власну справу, як знайти роботу своєї мрії, як боротися зі стресом та ін..

 Згідно з Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», послуги, пов'язані із забезпеченням зайнятості населення, надаються безплатно державною службою зайнятості всім громадянам, які бажають працювати або змінити місце роботи, працевлаштуватися за сумісництвом чи у вільний від навчання час.

Видами соціальних послуг є: пошук підходящої роботи та сприяння в працевлаштуванні, професійна підготовка або перепідготовка, підвищення кваліфікації та профорієнтація; організація громадських та інших робіт тимчасового характеру для безробітних, надання роботодавцям компенсації єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, інформаційні та консультаційні послуги, пов'язані з працевлаштуванням. Видами забезпечення є: допомога по безробіттю, в тому числі одноразова її виплата для організації безробітним підприємницької діяльності; допомога на поховання у разі смерті безробітного або особи, яка перебувала на його утриманні.

І віриться, що ще багатьом зневіреним і безробітним людям служба зайнятості допоможе зробити рішучий  крок  до свого добробуту, примусить повірити у власні сили і зажити гідним життям. Ми завжди відкриті для співпраці.