наверх ⇑

Соціальний захист осіб з особливими потребами

Щороку 3 грудня у світі відзначається Міжнародний день інвалідів, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до людей з особливими потребами. Так, з нагоди відзначення Міжнародного дня осіб з інвалідністю  у Маньківському районному центрі зайнятості 29 листопада відбувся семінар для 15 осіб з інвалідністю за участю заступника начальника відділу-начальника відділу з питань праці, інвалідів та ветеранів Управління соціального захисту населення – Гулящої Ірини Борисівни та голови Маньківської районної громадської організації «Союз організації інвалідів України» - Корж Тетяни Миколаївни.

Під час заходу спеціаліст центру зайнятості Тетяна Дяченко поінформувала учасників про стан місцевого ринку праці, перспективи працевлаштування громадян з інвалідністю на підприємствах міста та району, соціальні послуги, які надає служба зайнятості, зокрема її можливості щодо підбору підходящої роботи, організації професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації, участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру, а також сприяння у започаткуванні власної справи. 

Про пільги, на які мають право претендувати особи з інвалідністю, розповіла Ірина Борисівна Гуляща, зокрема, про безоплатний проїзд в межах району в пільгові дні, здешевлення вартості проїзду залізничним транспортом на 50% у період з 1 жовтня по 15 травня, забезпечення санаторно-курортними путівками для лікування та реабілітації, пільги на ліки, пільги на  забезпечення спецавтотранспортом.

В свою чергу голова громадської організації Тетяна Миколаївна Корж розповіла про буденні проблеми людей з особливими потребами та про діяльність організації «Союз організації інвалідів України» на території Маньківщини.

Зустріч з представниками соціальної служби та громадської організації була змістовною, безробітні особи з інвалідністю отримали потрібну і актуальну інформацію, і головне, відчули небайдуже ставлення до своїх проблем.