Торгівля людьми — актуальна проблема сьогодення
Багато українських громадян одержують пропозиції працювати або навчатися за кордоном. На жаль, не завжди такі пропозиції закінчуються на користь заробітчан.
Торгівля людьми стала поширеним явищем, вона є злочином, жертвами якого може стати кожен з нас, та грубо порушує права людини. Використовуючи економічні негаразди, високий рівень безробіття та недосконалість правового захисту, злочинці створили досить добре організовану мережу з переправи українських громадян за кордон з метою працевлаштування.
Держава вживає заходів з попередження торгівлі людьми та боротьби з нею. Саме тому, до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми спеціалістами Маньківської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості 01 серпня проведено профінформаційний семінар «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці» для 17 осіб, котрі перебувають на обліку у центрі зайнятості, за участю директора районного центру соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді – Тетяни Валентинівни Бородієнко та начальника районного сектору з питань пробації - Анни Олександрівни Шевченко.
Семінар відкрила заступник начальника відділу надання соціальних послуг Тетяна Дяченко, яка зазначила: «Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, від якої потерпають чоловіки, жінки та діти, та яка не втрачає актуальності у XXI ст. для жодної країни світу, включаючи Україну». Учасники семінару отримали інформацію про форми торгівлі людьми, методи вербування та експлуатації людини, небезпечні випадки працевлаштування за кордоном та реалії, з якими стикаються трудові мігранти.
Директор районного центру соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Бородієнко розповіла про те, що якщо людина тільки збирається за кордон, то обов’язково вона повинна скористатися порадами для тих, хто їде навчатися чи працювати за кордон. Відповідну інформацію та допомогу можна отримати і в місцевих центрах зайнятості, і в державних та громадських організаціях, що надають допомогу людям, які опинилися у важких ситуаціях, місцевих правоохоронних органах.
Анна Шевченко – начальник районного сектору з питань пробації детально розповіла про специфіку злочинів, пов’язаних із торгівлею людьми, та механізмів протидії їм, правила виїзду за кордон. Анна Олександрівна зазначила: «Російська Федерація залишається основною країною призначення для торгівлі людьми з України – 61% випадків. На другому місці – країни-члени Європейського Союзу, звідки повернулись 21% постраждалих осіб. Інші країни призначення: Туреччина, ОАЕ, Ліван, Китай, Індія».
Однак, не дивлячись на значну кількість інформації стосовно цього явища у засобах масової інформації та підвищення обізнаності серед широкого загалу, багато осіб, які постраждали від торгівлі людьми, не свідомі того, що те, що з ними трапилось, є злочином, а вони – потерпілими.
Під час семінару були розкриті наступні теми: торгівля людьми, нелегальне працевлаштування, стадії торгівлі людьми, групи ризику торгівлі людьми, наслідки торгівлі людьми та законодавство в сфері протидії торгівлі людьми. Присутні на семінарі отримали буклети з переліком установ, які опікуються питаннями торгівлі людьми.