наверх ⇑

Як знайти себе у світі професій

Можливо, найскладніше для молодої людини це зробити крок, який багато в чому визначить її подальшу долю, тобто правильний вибір професійного шляху. Хлопцям і дівчатам, які не мають життєвого досвіду, доводиться віддавати перевагу одній спеціальності з нескінченного числа пропозицій. З року в рік випускників хвилює це питання.

Щоб допомогти випускникам відповісти на запитання: «Як знайти себе у світі професій?», «Як знайти роботу до душі, яка буде потрібна на ринку праці.

Фахівці Маньківської  районної філії Черкаського обласного центру зайнятості провели для 13 учнів 9-го класу Маньківської ЗОШ №1 І-ІІІ ступенів професіографічну екскурсію в центрі зайнятості.

Захід відкрила заступник начальника відділу надання соціальних послуг Тетяна Дяченко, яка в своєму виступі  ознайомила із послугами, секторами та роботою служби зайнятості, звернула увагу школярів щодо затребуваності професій на ринку праці регіону, а також акцентувала увагу на спектрі інтернет-послуг. В інформаційному секторі Тетяна Миколаївна ознайомила учнів із папками з описом професій та з довідниками навчальних закладів, із паспортами діючих підприємств, можливостями навчання і працевлаштування за обраною професією.

У другій частині заходу Т. Дяченко ознайомила молодь із класифікацією професій за предметом праці, «Барометром професій», різними помилками, яких припускаються молоді люди при виборі професії, сучасною ситуацією на ринку праці, розповіла школярам, що професію слід обирати свідомо, з урахуванням здібностей і нахилів, реальних можливостей та потреб регіону у даних спеціалістах.

Діти з цікавістю розпитували про сучасні професії, підприємства, де можна працевлаштуватися, як здобути бажаний досвід після закінчення навчального закладу та інше. Інформація про вплив науково технічного прогресу на зміст багатьох робітничих професій та необхідність постійної самоосвіти, як запоруки професійного зростання, змусили багатьох задуматися про важливість виваженого вибору професійного майбутнього.