наверх ⇑

Результати діяльності відділу «Маньківське бюро правової допомоги» Уманського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за І квартал 2018 року

Бюро правової допомоги – це державні установи, що об’єднують всеукраїнську професійну мережу юристів, готових надавати правову допомогу, захищати ваші законні права та інтереси.

Бюро є відділами місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги у системі надання безоплатної правової допомоги в Україні.

Так і в смт. Маньківка з 01 вересня 2016 року відкрито та працює відділ «Маньківське бюро правової допомоги» Уманського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Звернувшись до бюро правової допомоги громадяни України, іноземці, особи без громадянства можуть отримати безоплатну первинну правову допомогу, яка включає:

• надання правової інформації;

• юридичні консультації;

• складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім процесуальних);

• представництво інтересів та допомогу в отриманні доступу до безоплатної вторинної правової допомоги.

Безоплатна вторинна правова допомога як вид державної гарантії включає захист від обвинувачення та представництво у суді соціально вразливих категорій людей, перелік яких визначено у статті 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу», а також – складення процесуальних документів. Захист прав та представництво інтересів у судах здійснюють адвокати.

Правова допомога адвоката у судових справах надається лише тим категоріям осіб, які мають на це право відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» і надали документи, що підтверджують це право. Насамперед, це представники соціально вразливих груп населення:

Разом з тим за правовою інформацією, консультаціями та отриманням доступу до електронних сервісів Міністерства юстиції України до бюро правової допомоги може звернутися кожен.

За період  з 01 січня 2018 року  по 27 березня 2018 року  до Маньківського бюро правової допомоги за безоплатною правовою допомогою звернулись  125 осіб.  Іноземці та особи без громадянства до бюро не звертались.

За отриманням правових консультацій, роз’яснень чинного законодавства звернулось – 103 особи.

Прийнято письмових звернень, рішень за результатами розгляду звернень про надання безоплатної вторинної правової допомоги та видано доручень про призначення адвоката з метою складення процесуальних документів та представлення інтересів у суді  -  22 громадянам.

Питання, з якими звертались громадяни до бюро стосувались:

  • Соціального забезпечення – 5 звернення;
  • Спадкове право – 24 звернень;
  • Сімейне право – 46 звернень;
  • Трудове право – 4 звернення;
  • Адміністративне право – 4 звернень;
  • Земельне право – 9 звернень;
  • Договірне право – 6 звернень;
  • Інше цивільне – 17 звернення;
  • Виконання судових рішень – 4 звернень;
  • Інше – 5 звернень.

Правопросвітницька діяльність бюро полягає у регулярному проведенні інформаційних заходів з правових питань, які хвилюють людей та є актуальними для їхніх громад.

Так, з цією метою працівниками бюро проводяться акції «Вуличне інформування» серед жителів смт. Маньківка та сіл Маньківського району. Протягом І кварталу 2018 року працівниками проведено 4 таких акції.

Поряд з цим, проводяться правоосвітні заходи серед жителів смт. Маньківка та Маньківського району. Протягом І кварталу 2018 року проведено 18 правоосвітніх заходів (семінари, тренінги, робочі зустрічі з жителями населених пунктів, трудовими колективами підприємств, установ, організацій, сільських рад Маньківського району).

Уманським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги з сільськими радами відділених від районного центру населених пунктів підписано меморандуми про спільну діяльність щодо надання безоплатної правової допомоги, відповідно до яких при сільських радах створено мобільні консультаційні пункти та затверджено графіки роботи цих пунктів.

Так, мобільні консультаційні пункти створено при Багвянській, Рогівській, Русалівській, Чорнокам’янській та Подібнянській сільських радах.

Під час роботи мобільних консультаційних пунктів, протягом І кварталу 2018 року, за правовими консультаціями та роз’ясненнями до працівників Маньківського бюро правової допомоги громадяни не звертались.

               Протягом І кварталу 2018 року до дистанційних пунктів доступу до безоплатної правової допомоги звернулись 4 особи.

        

Наша адреса: Черкаська обл., смт. Маньківка, вул. Зоряна, 8 (другий

                         поверх адміністративної будівлі відділу прокуратури)

 

Телефон: (04748) 6-39-56

 

Графік роботи : Понеділок – П’ятниця -   9.00  -  18.00

                             Субота -  Неділя –            Вихідні дні