наверх ⇑

Проведено профілактичні заходи серед рибалок

Проведено профілактичні заходи серед рибалок

Численні рейди річками, ставками та озерами Маньківщини проводять рятувальники. Співробітники районної державної адміністрації та районного сектору ГУ ДСНС в Черкаській області не втомлюються нагадувати рибалкам: тонкий лід – небезпечний для життя. Особливо «підступною» крига стає у період відлиг, коли на льоду утворюються промоїни, які можуть стати пасткою для необережного рибалки.

            За попередженнями гідрометеорологічної служби на території області в кінці другої декади січня на Черкащині встановилася не по-зимовому тепла, без опадів погода з температурним фоном на 8-9° вище кліматичної норми. Підвищення температури може призвести до виникнення небезпечних подій та ситуацій на водних об’єктах. Тому працівники з надзвичайних ситуацій традиційно проводять роз’яснювальні рейди на водоймах району. Сподіваюсь, що вони врятують не одне життя, – зазначив начальник відділу інформації та комунікацій з громадськістю Управління ДСНС у Черкаській області Олег Ткаченко.  

Запам'ятайте, що зимова ловля риби потребує особливо суворого дотримання правил поводження:

- не пробивайте поруч багато лунок;

- не збирайтеся великими групами на одному місці;

- не пробивайте лунки на переправах;

- не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега, яке б клювання там не було;

- завжди майте під рукою міцну мотузку 12-15 м із петлею на одному кінці та вантажем вагою 400-500 г на другому;

- тримайте поруч із лункою дошку або велику гілку.

Якщо ви провалилися:

Якщо крига під вами проломилася, розставте руки в сторони по краю льоду, щоб утриматися на поверхні і не піти під лід, і кличте на допомогу. Намагайтеся зберігати спокій, не борсайтеся у воді. Намагайтеся не обламувати лід, без різких рухів вибирайтеся на його поверхню, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи ноги. Головне – пристосовувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори. Вибравшись із льодового полону, відкотіться, а потім повзіть у той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду, таким чином, перевірена. Незважаючи на те, що ви змокли і холод штовхає вас побігти і зігрітися, будьте обережні до самого берега, а там не зупиняйтеся, поки не опинитеся в теплі. Якщо під лід потрапила дитина, накажіть їй розпластати руки на льоду та працювати ногами для того, щоб утриматися на поверхні. Все вирішує час: льодяна вода дуже швидко викликає переохолодження організму.

Надаючи допомогу, дотримуйтеся таких правил:

- не можна підбігати до людини, яка потрапила у воду;

- підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру (це збільшить площу опори) і повзіть на них;

- наближайтесь до ополонки тільки повзком, широко розставляючи при цьому руки;

- до самого краю ополонки не підповзайте, інакше у воді опиняться вже двоє;

- ремені, шарфи, дошка, жердина, санки або лижі допоможуть врятувати людину;

кидати пов'язані ремені, шарфи або дошки треба за 3-4 м.

            Якщо ви не один, тоді, узявши один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтеся до місця пролому. Дійте рішуче і швидко – постраждалий швидко мерзне у крижаній воді, мокрий одяг тягне його донизу. Подавши постраждалому підручний засіб порятунку, витягайте його на лід і повзіть із небезпечної зони. Потім укрийте його і якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть і напоїть чаєм.