наверх ⇑

Служити своїй державі – дуже почесно.

20 грудня 2002 року 57-ма Асамблея Організації Об’єднаних Націй прийняла резолюцію 57/277, що проголосила 23 червня Днем державної служби Організації Об’єднаних Націй, який відзначатиметься щороку. ООН також закликала держави-члени організовувати в цей день спеціальні заходи, що висвітлюють внесок державної служби в процес розвитку суспільства.

День державної служби - професійне свято в Україні, яке відзначається щорічно 23 червня згідно Указу Президента України “Про День державної служби” від 4 квітня 2003 року №291.

У нашому районі також чимала когорта державних службовців. У Маньківській районній державній адміністрації їх працює 76 .

Державну службу, як і багато сфер суспільного життя, торкнулися системні реформи, які розпочалися в державі.

1 травня 2016 року набув чинності новий Закон України “Про державну службу”. Цим законом запроваджено: введення трьох категорій посад державної служби, забезпечення вступу на державну службу лише за результатами відкритого конкурсного відбору на всі посади державної служби, запровадження компетентісної моделі управління людськими ресурсами, унеможливлення безпідставного звільнення з посад державної служби, прозору систему оплати праці.

Реформа державного управління, її стратегія, має за мету:

- побудову ефективної системи органів державного управління, забезпечення її необхідними правовими, адміністративними і фінансовими інструментами;

- створення престижного, політично нейтрального, відповідального інституту державної служби, спрямованого на ініціативу та ефективну реалізацію державної політики, зокрема надання високоякісних адміністративних послуг.

Державний службовець - громадянин України, який займає посаду державної служби в органі державної влади, його апараті, одержує заробітну плату за рахунок коштів держаного бюджету та здійснює повноваження, безпосередньо пов’язані з виконанням завдань і функцій такого державного органу, а також дотримується принципів державної служби, а саме: верховенства права, законності, професіоналізму, патріотизму, доброчесності, ефективності, забезпечення рівного доступу до державної служби, політичної неупередженості, прозорості, стабільності. Новий закон надав багато прав державним службовцям, поліпшив рівень оплати праці (саме оплата праці була перепоною для введення Закону України “Про державну службу” на декілька років раніше). Сьогодні перед державними службовцями постало і виконання численних обов’язків. Новацією є електронне декларування.

Принципами діяльності районної державної адміністрації є: відповідальність перед людиною і державою за свою діяльність, верховенство права, законність, пріоритетність прав людини, гласність, поєднання державних і місцевих інтересів .

Безперечно,найбільшою цінністю районної державної адміністрації є її працівники, як державні службовці так і службовці.

Структура районної державної адміністрації представлена апаратом та структурними підрозділами.

Найбільшими за чисельністю та функціями є управління районної державної адміністрації: агропромислового та економічного розвитку, соціального захисту населення та фінансове. Очолюють їх відповідно Гетьман Тетяна Дмитрівна, Загородна Людмила Іванівна та Самойленко Світлана Михайлівна Всі вони державні службовці високого ґатунку, досвідчені, висококваліфіковані, ефективні управлінці у відповідних галузях.

Постійно “на марші” перебуває найбільш чисельна галузь в районі - освіта. Керує відділом освіти Безверхий Юрій Миколайович. Він учитель учителів. Людина-новатор, глибоко усвідомлює і втілює реформаторські ідеї в освітню галузь району, постійно старається працювати на випередження. І це йому вдається.

На належному рівні забезпечують виконання державної політики на території району у відповідних сферах: начальник відділу культури Фітенко Людмила Василівна, начальник відділу архітектури, містобудування та житлово-комунального господарства Пашніна Алла Іванівна, завідувач архівного сектору Савранська Ганна Григорівна.

Начальник служби у справах дітей районної державної адміністрації Плахтій Тетяна Валеріївна майже з перших днів утворення цієї структури на відповідній посаді. Саме вона безпосередньо формувала і формує реноме структурного підрозділу в районі та області. Плахтій Т.В. освоїла фах дитячого психолога та правознавця, що значно підвищує її авторитет та шанування серед дітей і батьків району. Працівники служби цілодобово стоять на захисті прав дитини.

Складну і дуже відповідальну ділянку роботи проводять державні реєстратори райдержадміністрації - Брітан Юрій Дмитрович та Бондаренко Валентина Володимирівна. Їх діяльність потребує глибоких і системних правових знань, об’єктивності та неупередженості.

Світлана Миколаївна Несін успішно і компетентно виконує обов’язки головного спеціаліста у справах сім’ї, молоді та спорту, постійно відчуваючи наставництво свого попередника О.Г.Філіпчака.

Порівняно нещодавно в колектив районної державної адміністрації влилась Димитрова Інна Михайлівна, перед тим пройшовши трудовий вишкіл в органах державної податкової служби. Інна Михайлівна очолила відділ з питань надання адміністративних послуг і відразу ж зуміла направити роботу в правильне русло, консолідувала працівників, наполеглива та принципова, вимоглива до якості роботи.

Особлива місія в структурі райдержадміністрації покладається на її апарат. Саме апарат відповідає за правове, організаційне, матеріально-технічне забезпечення, здійснення документообігу та контролю, розгляду звернень громадян, роботу з управління персоналом, забезпечення мобілізаційної роботи, запобігання та виявлення корупції, доступу до публічної інформації, ведення Державного реєстру виборців. Апарат формує плани роботи райдержадміністрації на виконання державної політики у сфері економіки, фінансів, соціального захисту, освіти, медицини, енергозбереження інвестиційної політики тощо. В апараті нині функціонує шість підрозділів, які очолюють грамотні, кваліфіковані, толерантні, добросовістні і чесні державні службовці: Холявчук Максим Аркадійович, Ширяєва Наталя Володимирівна, Капустинська Неля Миколаївна, Морозова Світлана Василівна, Іванова Наталія Вікторівна та Михайловин Володимир Іванович.

Окремо хочу відзначити роботу головного спеціаліста відділу управління персоналом та правового забезпечення Черній Тетяни Василівни. На неї покладена особлива місія - підбір кадрів, а кадри, як відомо, вирішують все.

Очолює цей великий і товариський колектив районної державної адміністрації голова Віштак Ігор Анатолійович - людина освічена, політично і економічно грамотна, порядна, інтелігентна та вихована. Голова райдержадміністрації та його заступник Філіпчак Олег Григорович зуміли налагодити роботу персоналу райдержадміністрації на конструктив, позитив та високу працездатність, створили командний дух, поєднали вимогливість та людяність, принциповість, відповідальність та доброту. Нашим керівникам сьогодні працювати нелегко, потрібно працювати мобільно, постійно продукувати нові ідеї, але як писав Олександр Олесь: “Яка краса-відродження країни!” . Наш перший заступник голови райдержадміністрації Юзвенко Оксана Андріївна зараз глядить малесеньку донечку Маргариту і тому голові й заступнику прийшлось розділити роботу трьох на двох, але вони справжні чоловіки і ефективно управляють нашим районом.

Шановні державні службовці та службовці.

Ми з вами виконуємо особливу місію в державі. Пам’ятайте, що найбільшу цінність в усіх міжнародних корпораціях складають не ті співробітники, які все встигають, а ті, які вміють приймати складні рішення. Не бійтесь приймати відповідальні рішення, які б поліпшували життя наших мешканців.

Митрополит Іларіон (Іван Огієнко) писав: ”Люби все своє рідне, українське, і будеш щасливий у цьому світі і благословенний у Бога”.

З Днем державної служби вас, дорогі колеги!

 

Керівник апарату

Маньківської районної державної адміністрації                  Тамара Мельник