наверх ⇑

23 червня відбулося чергове засідання колегії райдержадміністрації

23 червня голова райдержадміністрації Ігор Віштак провів розширене засідання колегії райдержадміністрації.

Участь в роботі колегії взяли керівництво райдержадміністрації, районної ради, начальники управлінь та структурних підрозділів райдержадміністрації, керівники установ та організацій району, сільські та селищні голови, представники ЗМІ, громадськість. 

На початку засідання голова райдержадміністрації  та заступник голови районної ради Світлана Лещенко привітали усіх державних службовців із професійним святом, відзначивши грамотами  кращих працівників, та побажали всім успіхів у роботі, щастя, міцного здоров’я, миру та родинного затишку.

На засіданні було розглянуто питання: про стан підготовки до проведення жнивозбиральних робіт сільськогосподарськими товаровиробниками; про стан роботи із зверненнями громадян у райдержадміністрації; про виконання законодавства щодо соціального захисту  учасників антитерористичної операції.

 З першого питання порядку денного присутніх інформувала начальник управління агропромислового та економічного розвитку райдержадміністрації Тетяна Гетьман Вона зазначила, що управлінням  розроблено план проведення сінозаготівлі та жниво-збиральних робіту 2016 році, комплексний план щодо посилення контролю над охороною праці та протипожежного захисту лісів і сільськогосподарських угідь у весняно-літній період, структуру посівних площ сільськогосподарських культур. У ході обговорення отриманої у Тетяни Дмитрівни та її співдоповідачів інформації головою райдержадміністрації було зроблено основний акцент на важливості проведення протипожежних заходів. Ігор Анатолійович наголосив сільським/селищним головам, щоб вони на особистому контролі тримали відстеження тих господарників, які спалюють стерню, та вживали заходів для притягнення їх до відповідальності.

Із доповіддю щодо  стану роботи із зверненнями громадян у райдержадміністрації виступив начальник відділу юридичного та кадрового забезпечення апарату райдержадміністрації Максим Холявчук.  Він повідомив, що за січень-червень 2016 року до Маньківської районної державної адміністрації надійшло 58 звернень громадян, у тому числі 32 –  письмові, 24 – зареєстровані на особистих прийомах головою райдержадміністрації та його заступником, і 2 звернення з телефонного зв’язку «Гаряча лінія». Також  розглянуто 13 колективних звернень.

З даного питання Маньківський селищний голова Володимир Вівтенко додав, що при роботі із зверненнями особлива увага приділяється розгляду заяв від учасників АТО, членів їх сімей та від осіб, переміщених із тимчасово окупованих територій.

Про виконання законодавства щодо соціального захисту  учасників антитерористичної операції доповіла начальник відділу з питань праці, інвалідів та ветеранів районного управління соціального захисту населення – Ірина Гуляща. Вона зазначила, що за період 2016 року відповідно до районної комплексної програми «Соціальний захист ветеранів, інвалідів та малозабезпечених громадян на 2011-2020 роки» 2 учасникам антитерористичної операції та матері загиблого військовослужбовця виділено грошову допомогу на загальну суму 22 тис. грн. Виконкомами сільських та селищних рад також приділяється значна увага учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей, виділяється матеріальна допомога на вирішення матеріально-побутових проблем. З початку 2016 року виділено матеріальну допомогу 21 особі на загальну суму 20100 грн.

Відповідно до постанови КМУ №185 Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати матеріальної допомоги військовослужбовцям, звільненим з військової служби 2 особам виплачено допомогу на суму 4235 грн. Також, з метою посилення соціального захисту зазначеної категорії осіб в нашому районі,  в травні 2015 року прийнято районну комплексну програму щодо медичного,  соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції, соціального захисту членів їх сімей та вшанування пам’яті загиблих учасників антитерористичної операції на 2015-2017 роки.   Відповідно до зазначеної програми військовослужбовцям надаються додаткові соціальні гарантії за рахунок коштів місцевого бюджету.

Доповнила інформацію доповідача директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Бородієнко, зупинившись на видах послуг, які можуть отримати учасники АТО в РЦСССДМ.

Ігор Віштак поцікавився у присутнього на засіданні представника громадської організації  «Об’єднання бійців-реформаторів» Михайла Бондаря щодо основних проблем, які турбують учасників АТО, стосовно яких питань необхідне сприяння з боку влади району та чи є нарікання на роботу відповідних служб, а також зазначив, що у разі необхідності його особистого сприяння у вирішенні проблемних питань, чи виявленню недоліків у діяльності служб, учасники АТО можуть звертатися  до нього.

Керівник апарату райдержадміністрації Тамара Мельник зазначила, що Центру соціальних служб необхідно приділити більше уваги популяризації психологічної реабілітації та соціальної адаптації демобілізованих військових з метою недопущення негативних проявів у сім’ях учасників АТО.

До обговорення даного питання долучилася директор Маньківського районного центру зайнятості населення Галина Гаврилюк, звернувшись до присутніх на засіданні колегії сільських та селищних голів, товаровиробників та керівників підприємств, щодо необхідності першочергового працевлаштування учасників бойових дій, оскільки це сприятиме їх швидшій адаптації у суспільстві. Також Галина Львівна наголосила на тому, що у кожному населеному пункті є тимчасово непрацюючі учасники АТО.

При розгляді інших питань голова адміністрації акцентував увагу на упорядкуванню сміттєзвалищ у населених пунктах району, а також наголосив сільським та селищним головам на необхідності перерахування коштів для перевезення пільгових категорій громадян.

За підсумками роботи колегії прийняті відповідні протокольні доручення.