наверх ⇑

Актив учнівської молоді зустрівся з керівництвом району

20 листопада 1959 року Генеральна Асамблея ООН проголосила Декларацію прав дитини, яка визначила основні життєві потреби дитини, її основні права, право національності та ім’я, право на освіту, заборону дитячої праці, право на гру та розвиток.    У Конвенції викладено, які дії та як саме повинна здійснювати держава для забезпечення дотримання прав юних громадян. Конвенція базується на чотирьох основних принципах: першочерговість інтересів дитини; забезпечення повноцінного життя та розвитку; залучення до громадського життя; відсутність дискримінації. Конвенцію було підписано 195 країнами світу.  Для України Конвенція набула чинності 27 вересня 1991 року.       

Традиційно, вже більше 20 років, в день прийняття Конвенції у світі відзначається Всесвітній день дітей.  З 20 листопада 2003 року  в Україні відзначається  День спільних дій в інтересах дітей, як один із шляхів консолідації зусиль усіх громадських, державних та суспільних інституцій, що опікуються проблемами дітей, засобів масової інформації, соціально відповідального бізнесу, а також кожного, хто небайдужий до становища дітей в нашій країні.

Цього року до Дня спільних дій  в інтересах дітей в рамках кампанії «не залишити без уваги жодної дитини»  в районі було проведено ряд тематично-просвітницьких заходів в загальноосвітніх школах району, а саме: засідання дитячих парламентів, круглі столи з питань забезпечення прав дітей, прес-клуби, інші заходи для дітей та за їх участю. Основна мета заходів - дати підліткам відчути себе людиною, рівним серед рівних,  навчитись шанувати кожне життя і почуття кожного. 

Підсумком проведених заходів була участь  активу навчальних закладів району, переможців ряду конкурсів і олімпіад в оперативній нараді голови   районної державної адміністрації, з керівниками установ організацій. Старшокласники звернулися до присутніх з безліччю актуальних проблем, які нині цікавлять сучасну молодь району. Зокрема учні  переймаються проблемою реалізації екологічних проектів на території району, конкретно – розчисткою русел річок та інших водойм, благоустрою приберегових територій, забезпеченням мешканців району якісною питною водою. Також підростаюче покоління хвилюють питання зайнятості, дозвілля, захисту прав та повноцінної реалізації різноманітних можливостей учнівської молоді, профорієнтації та працевлаштування, перспектив економічного розвитку району та залучення іноземних інвестицій в умовах об’єднання територіальних громад,  питання соціальної проблематики.

Окрім запитань до керівництва району, від учнівського активу надійшло багато цікавих ідей і пропозицій щодо благоустрою селища та району. Зустріч проходила в дружній та теплій атмосфері конструктивного діалогу націленого на набуття досвіду ділового спілкування з боку лідерів учнівського самоврядування та вивчення проблем дітей з боку керівників району.

Голова районної державної адміністрації Ігор Віштак в ході розмови відповідав на запитання учнівського активу, надавав  роз’яснення щодо законодавства та впровадження реформ, наводив багато цікавих прикладів, зокрема і з власного досвіду. Ігор Анатолійович подякував молоді за те, що вони беруть участь у таких заходах, що діляться своїми ідеями, висловлюють своє бачення, підказують, за те, що вони не байдужі до рідного краю, адже саме для них - майбутнього Маньківщини, сьогодні повинні працювати всі структури.

Організатор зустрічі, начальник служби у справах дітей Тетяна Плахтій зауважила: «Діти - це майбутнє будь-якого народу і держави.  Їх духовний розвиток значною мірою залежить не тільки від сім’ї, де вони зростають. Вихованням підростаючого покоління покликані займатися ще й ряд державних структур, в обов’язки яких входить робота з дітьми, залучення їх до участі в громадському житті, допомога у виробленні власної точки зору на події, що відбуваються у державі. Суспільство змінюється зсередини, а надійні зміни гарантовані тільки за участі молоді - активної, гідної, небайдужої.

На завершення зустрічі з підростаючим поколінням голова райдержадміністрації Ігор Віштак зазначив, що двері державних установ та організацій завжди відкриті для діалогу та внесення пропозицій, креативних ідей та побажань учнівської молоді. При цьому було наголошено, що дорослі повинні завжди пам’ятати що вони сьогодні працюють заради майбутнього України – її дітей.