наверх ⇑

Фахівці Черкаського центру допомоги учасникам АТО запросили маньківчан до співпраці

Днями під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Олега Філіпчака відбулася зустріч працівників служб соціальної сфери, активістів підприємців, громадських об’єднань та волонтерських організацій із представниками Центру допомоги учасникам АТО.

Створення подібних центрів викликано необхідністю спільної координації дій волонтерів та влади задля соціального захисту учасників антитерористичної операції та на вимогу Указу Президента України щодо створення при облдержадміністраціях відповідних центрів.

На зустріч з маньківчанами приїхали керівник центру допомоги учасникам АТО Микола Добровольський та координатор з питань юридичної допомоги Тарас Щербатюк.

Першочергово Микола Михайлович пояснив основні завдання та мету діяльності центру. «Передусім ми повинні знати всіх людей без виключення, хто брав участь у проведенні антитерористичної операції на Сході, були вони мобілізовані через військкомати, чи йшли самостійно в добровольчі батальйони. Ми не повинні обділяти увагою тих, кому з тих чи інших причин не вдається документально підтвердити свою участь у бойових діях, а навпаки, – наше першочергове завдання допомогти їм і посприяти у якнайшвидшому вирішенню їх проблем. Цим людям, які добровільно йшли захищати Батьківщину, тепер мають піти назустріч сільські ради, соціальні працівники, районні служби. Вважаю, що на початку треба створити їхній реєстр. Ми повинні дійти до кожного демобілізованого та знати, чим він живе і які проблеми має. Ті питання, які не вирішуються на місцях, цілком під силу нашому Центру, який напряму контактує з обласною владою, Міністерством оборони України,» - зазначив Микола Добровольський.

Олег Філіпчак з цього приводу зазначив: «Ми зацікавлені у налагодженні тісної співпраці із Центром, оскільки вирішення певних питань не завжди під силу на районному рівні. Спільними зусиллями ми напрацюємо універсальні алгоритми, які дозволять швидко та без перешкод вирішувати найрозповсюдженіші проблеми бійців АТО та їх сімей.»

В результаті зустрічі було прийнято рішення налагодити взіємодію із обласним центром допомоги учасникам АТО, соціальними працівниками буде створено реєстр військовослужбовців в усіх населених пунктах району, аналізуватимуться потреби АТОвців та членів їх сімей, визначатимуться подальші кроки для швидкого вирішення проблемних питань.