наверх ⇑

Маньківщина урочисто відзначила День пам`яті та примирення та День Перемоги

8 та 9 травня на Маньківщині пройшли заходи з нагоди Дня пам’яті і примирення та Дня Перемоги.

8 травня у Маньківці в районному центрі культури та дозвілля відбувся патріотичний молодіжний концерт до Дня пам’яті та примирення, перед початком якого всі охочі мали можливість послухати музичні композиції у виконання духового оркестру.
З привітальним словом до ветеранів і жителів селища  звернувся селищний голова Маньківки Володимир Вівтенко: «У цей незабутній день ми згадуємо всіх, чиє життя відняла війна, низько
вклоняємося та складаємо безмірну шану ветеранам, яким довелося заплатити високу ціну  за наше мирне небо. Наш обов’язок — зберегти священну пам’ять про славетні подвиги наших дідів та прадідів і передати нашим наступним поколінням відчуття патріотизму та гордості за їх перемогу." Від молоого покоління з віршованими рядками виступила учениця Маньківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Людмила Наумець.

Присутні на урочистостях вшанували хвилиною мовчання пам’ять усіх воїнів-захисників Батьківщини, які віддали свої життя заради миру та злагоди на Українській землі.
У рамках молодіжного  концерту найкращі юні таланти району подарували присутнім своє мистецтво - зворушливі пісні та хореографічні композиції, до сліз хвилюючі вірші.

9 травня відбулись урочистості з нагоди 72-ї річниці Дня перемоги у Другій світовій війні. Голова райдержадміністрації Ігор Віштак, заступник голови районної ради Світлана Лещенко, селищний голова Володимир Вівтенко взяли участь в урочистій ході до обеліску Слави. Представники депутатського корпусу, ветерани, учасники АТО,  представники громадських організацій, представники трудових колективів, молодь та мешканці селища  віддали данину глибокої поваги героїзму і самовідданості захисників Вітчизни, поклавши квіти до Братської могили. Дітвора вручила квіти присутнім на заході дідусям-ветеранам, для яких це свято - дійсно "радість зі сльозами на очах".

Урочисті заходи продовжились мітингом. До  присутніх  з промовами звернулися голова райдержадміністрації Ігор Віштак, заступник голови районної ради Світлана Лещенко, помічник народного депутата України Валентина Ничипоренка Валентин Балабак, голова районної ради ветеранів Валентина Ковган, керівник Громадської приймальні районної організації ВО «ЧЕРКАЩАНИ» Анатолій Риженко.
"У боротьбі з нацизмом українці стали до зброї в лавах Радянської Армії, в загонах Української Повстанської Армії, у збройних силах країн Антигітлерівської коаліції.

Ми завжди пам’ятаємо про безсмертний подвиг, про самопожертву та відвагу ветеранів, які день за днем наближали звільнення світу від фашистської навали, і низько вклоняємося їм за Перемогу! Це – день скорботи і печалі за полеглими воїнами. Це – день честі і слави наших дідів і прадідів, які зі зброєю в руках боролися проти ворога.

Приклад їх мужності та самовідданості додає сили і віри українським військовим у нинішній боротьбі за свободу, незалежність та суверенітет України. Подвиг наших предків - взірець незламності духу, сили волі та того, як сильно потрібно любити свою Україну, аби подолати ворога та вибороти перемогу. Ми господарі на своїй землі, правда за нами – тож ми знову переможемо в ім’я майбутнього рідної Батьківщини." - зазначив у своєму виступі голова райдержадміністрації Ігор Віштак.

З авторським віршем "День Перемоги" виступив писар-сотник Маньківського козацького полку, поет Маньківщини Анатолій Слободяник. Хвилююче лунала пісня "Я не хочу гратись у війну" у виконанні хорового колективу Маньківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1.
Продовжилися урочистості концертною програмою в приміщенні районного центру культури і дозвілля.