наверх ⇑

Маньківська бібліотека відсвяткувала 100-річчя

Бібліотека – це не тільки книги. Це концентрат спресованого часу, поєднання тисячоліть людської думки, перенесеної в життя. Це не просто сховище земної мудрості, це своєрідний оазис, де кожен пов’язує свою долю зі світом цивілізованої культури. Ми зацікавлюємося і вчимося в бібліотеках, тут відбувається таїна знайомства з першою казкою, тут зустрічаються покоління, народжуються вчені, поети і винахідники, тут дістають перлини невичерпних знань тисячолітньої давнини.

30 вересня в читальному залі центральної районної бібліотеки відбулись урочистості з нагоди Всеукраїнського Дня бібліотек. Та це свято співпало з ще  одним прекрасним ювілеєм - 100 років тому в Маньківці почала діяти перша установа бібліотечного типу-хата-читальня, 100 років тому розпочався відлік бібліотечної справи у Маньківці.

Історія бібліотечної діяльності у нашому краї проросла з давнини проросла з давнини. На початку XX ст. в селах  Маньківщини утворювались хати-читальні, в яких проводилась культурно-освітня робота з населенням: голосні читки, бесіди, лекції, політичні інформації.

Вперше хату-читальню в Маньківці було відкрито в 1919 році в помешканні Матвія Чмира, що проживав по Дзензелівській вулиці, згодом у 1922 році відкрилася агробібліотека завідувачем якої став Юрій Гейбович, потім було організовано бібліотеку при школі і вже в 1935 році в Маньківці почала справжня повноцінна бібліотека, організатором якої була Фаїна Олександрівна Дишлюк.

На той час бібліотека обслуговувала 200 читачів. З кожним днем потреба в книзі, в користуванні бібліотекою зростала і мала неоціненне значення в духовному розвитку селян.

Зі словами привітання звернулася до присутніх голова  районної ради Світлана Лещенко, заступник голови райдержадміністрації Олег Філіпчак, заступник Маньківського селищного голови Олег Мельник. 

Директор централізованої бібліотечної системи Людмила Браславська та начальник відділу культури райдержадміністрації Анатолій Шинкаренко згадали тих, хто вніс свій вклад у історію розвитку та сьогодення бібліотек. З подарунком, вишитим своїми руками, завітала на свято директор бібліотеки 1981-2001 років Мельниченко Станіслава Йосипівна.

З нагоди свята кращі працівники бібліотечної системи  були відзначені грамотами районної ради, райдержадміністрації та селищної ради.

Музичні вітання звучали від солістів Маньківського районного центру культури та дозвілля.