наверх ⇑

На колегії райдержадміністрації розглянуто важливі питання, зокрема щодо працевлаштування молоді

Днями відбулося чергове засідання колегії райдержадміністрації під керівництвом голови районної державної адміністрації Ігоря Віштака. Участь у засіданні взяли члени колегії, керівники структурних підрозділів районної державної адміністрації, окремих територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, сільські, селищні голови, керівники окремих підприємств, установ, організацій району, представники ЗМІ.
Було розглянуто наступні питання порядку денного:

  1. Про стан підготовки до проведення жниво-збиральних робіт сільськогосподарських товаровиробників Маньківського району. 
  2. Про стан вдосконалення системи підготовки молоді до умов регіонального ринку праці.

Щодо підготовки до проведення жниво-збиральних робіт сільськогосподарських товаровиробників Маньківського району доповіла начальник управління агропромислового та економічного розвитку районної державної адміністрації Тетяна Гетьман. Вона зауважила, що розроблено план проведення сінозаготівлі та жниво-збиральних робіт у 2017 році, комплексний план щодо посилення контролю над охороною праці та протипожежного захисту лісів і сільськогосподарських угідь у весняно-літній період та детально зупинилася на всіх важливих показниках та проблемах жниво-збирального процесу та підготовки до нього.

Про важливість дотримання норм протипожежної безпеки у жниво-збиральний період доповів головний інспектор Маньківського районного сектору управління державної служби надзвичайних ситуацій в Черкаській області Ігор Безкоровайний. Голова райдержадміністрації Ігор Віштак зауважив, що актуальною в районі залишається проблема спалювання післяжнивних рештків. Деякі підприємці практикують підпалювання стерні, внаслідок чого займаються поля, інколи навіть необмолочені. Тому наголосив на важливості дотримання норм протипожежної безпеки і притягненні до відповідальності осіб, які нехтують даними правилами.
Про стан вдосконалення системи підготовки молоді до умов регіонального ринку праці доповіла директор районного центру зайнятості Галина Гаврилюк. За її інформацією серед зареєстрованого безробіття молодь це 33- 35 % від загальної чисельності безробітних . У минулому році на обліку перебувало 856  осіб  молоді у віці до 35 років, у поточному році 372 безробітних.  Працевлаштовано службою зайнятості  відповідно 360 осіб та у поточному році 127.  У минулому році 1 особа  за допомогою служби зайнятості започаткувала власну справу, та отримала одноразову виплату допомоги  по безробіттю,  3 безробітних із числа осіб , що мають додаткові гарантії у працевлаштуванні працевлаштовані з компенсацією роботодавцю ЄСВ та 8 осіб працевлаштовані  на нові робочі місця в пріорітетних видах економічної діяльності ,  із здійсненням компенсаційних виплат субєктам малого підприємництва у розмірі ЄСВ.

Для молоді, яка звертається до державної служби зайнятості, здійснюються заходи сприяння зайнятості населення: надання інформаційних, консультаційних та профорієнтаційних послуг, створення банку вакансій та пошук підходящої роботи, сприяння в працевлаштуванні громадян, у тому числі шляхом організації підприємницької діяльності, організація професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації безробітних, організація і фінансування громадських робіт, виплата допомоги по безробіттю.
Доповнила питання працевлаштування та зайнятості молоді презентацією проекту "Майбутні фермери України" координатор проетку Анна Шеремета. ЇЇ презентацію прокоментував голова райдержадміністрації, назвавши цей проект обнадійливим. Ігор Анатолійович зазначив, що впровадження даного проетку дасть можливість прогресивним товаровиробникам залучати до роботи перспективну молодь, що в свою чергу вирішить проблему нестачі молодих кадрів у галузі сільського господарства. Також він наголосив на необхідності проведення роботи з товаровиробниками щодо першочергового працевлаштування молоді.

На засіданні колегії райдержадміністрації також було розглянуто питання започаткування сільської кооперації. З роз'ясненнями з цього приводу виступив  заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Олександр Сліпченко. Він зазначив, що створення сільськогосподарських кооперативів даватиме можливість вирішення бугатьох проблемних питань галузі, зокрема проблеми реалізації продукції, фінансування, забезпечення добривами, а також отримання знижок на посівний матеріал та засоби захисту.

На розгляд колегії також були представлені питання використання незадекларованої та неоформленої праці, про зміни у нормативних документів для побутових споживаів природного газу та про несплату податкі за землі під господарськими спорудами.
З обговорених питань члени колегії прийняли ряд протокольних рішень з доповненнями та внесеними пропозиціями.