наверх ⇑

На Маньківщині відбулися заходи присвячені Дню Соборності України та акція на підтримку військово-полонених моряків

22 січня цього року Україна відзначає 100-річчя  з дня  проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Цей день увійшов в історію як День Соборності, об'єднання в єдину державу. З того дня і навіки незалежність України означає її самостійність і соборність. Так,  22 січня біля районної державної адміністрації відбулися урочистості,  присвячені Дню Соборності України та 100-річчю з дня проголошення Акту  Злуки, а також акція на підтримку військово-полонених моряків. У заходах взяли участь керівництво району, представники районних підприємств, установ і організацій, учасники АТО, представники громадських організацій,  учнівська молодь та громадськість.

"День Соборності України увійшов до національного календаря як свято, яке ми відзначаємо на державному рівні. Адже ідея соборності України була однією з найзаповітніших мрій українців протягом довгих років. Це свято нагадує нам, що український народ реалізував своє багатовікове прагнення жити у соборній державі, сповідувати єдині національні і суспільні цінності, спільними силами дбати про добробут народу" - зазначив у своєму виступі  голова райдержадміністрації Василь Клименко. Також він наголосив, що  ті  події, які зараз відбуваються в Україні, вимагають від усіх людей  єдності заради досягнення спільної мети – миру!

Далі, під гімн України було піднято прапор Військово-морських сил Збройних Сил України на знак підтримки українських моряків, захоплених Росією.

Нагадаємо, у листопаді 2018 року поблизу Керченської протоки російські прикордонні кораблі відкрили вогонь по трьох українських кораблях, які після невдалої спроби мирно пройти з Чорного моря в Азовське, поверталися назад до Одеси. Українські кораблі силою захоплено російськими силовиками, а також узято в полон 24 українських моряків. Серед них є черкащани: 23-річний смілянин Олег Мельничук та 24-річний христинівчанин Владислав Костишин. 

Від імені громадськості  та керівництва району у підтримку батькам військовополонених  моряків було направлено листи: «Маньківщина всім серцем підтримує  Вас і Ваших синів Мельничука Олега та Костишина Владислава. Всі ми пишаємось їх мужністю і витримкою у вкрай складній ситуації. Завдяки їх відданості українському народові, Збройним силам України, вірності військовій присязі, нас не полишає віра у перемогу нашої держави в боротьбі проти російської агресії. Жоден з нас ні на мить не забуває про їх  героїчний вчинок, як одних з кращих представників Військово-Морських Сил.

Знайте, що за Вашими синами стоїть вся країна! Весь світ — від звичайних простих людей і до міжнародних організацій — став на підтримку та захист наших військових моряків  і вимагає їх негайного звільнення із російського полону.
Висловлюємо Вам глибоку вдячність за виховання мужніх і хоробрих військовослужбовців, гідних громадян, справжніх патріотів України. Серце і душа кожного з нас із Олегом та Владиславом та їх побратимами.
Хочемо побажати Вашим синам непохитної віри, незламного духу, не втрачати надії та пам’ятати, що в Україні за їх звільнення триває безперервна боротьба. Ми щиро сподіваємося, 
що невдовзі хлопці повернуться додому!"

Продовженням урочистих заходів стали зворушливі патріотичні номери від  учасників художньої самодіяльності району.