наверх ⇑

На Маньківщині відкрився перший військово-патріотичний табір «Козацький гарт»

З метою поєднання навчання, виховання, фізичних тренувань, соціального розвитку та психологічної підготовки молоді до захисту Вітчизни на Маньківщині на базі табору «Дивокрай» відділом освіти райдержадміністрації спільно із владою району організовано зміну військово-патріотичного табору «Козацький гарт».

Протягом тижня для учнів 10-х класів, на виконання заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, будуть створені умови для виховання громадянськості та патріотизму, набуття знань, вмінь та навичок, які допоможуть у подальшому житті молоді, забезпечать відповідний рівень усвідомленості, відповідальності за власне життя та життя своєї країни.

31 травня 2016 року в селі Паланочка відбулося урочисте відкриття військово-патріотичного табору «Козацький гарт» .

На свято до дітей завітали голова райдержадміністрації Ігор Віштак, в.о. начальника відділу освіти Маньківської райдержадміністрації Юрій Безверхий, батьки та інші гості.

Головним завданням патріотичної зміни для організаторів табору є залучення молоді до військово-патріотичного виховання, формування їх свідомого і відповідального ставлення до питань особистої та громадської безпеки.

Протягом оздоровчої зміни 59 курсантів, під керівництвом досвідчених інструкторів, двоє з яких учасники АТО, будуть вивчати історію Збройних сил України, історію і тактико-технічні характеристики зброї, розбирання-складання зброї, пройдуть курс орієнтування на місцевості, топографію, маскування, виживання у складних умовах, рукопашний бій, спортивну підготовку.

Варто зазначити, що до роботи з молоддю не випадково залучено учасників бойових дій Віталія Буханистого та Віктора Касянчука, адже вони знають правила виживання із реалій життя.

Після урочистого прийняття присяги учасників табору  до молоді звернувся голова райдержадміністрації Ігор Віштак, який побажав їм яскравих вражень на відпочинку, наполегливості у подоланні труднощів на шляху до вершин, гарно провести літні канікули, відпочити, набратися сил, і з осені взятися з новими силами за навчання. «Ураховуючи нові суспільно-політичні реалії в Україні, усе більшої актуальності набуває виховання в молодого покоління почуття патріотизму, відданості загальнодержавній справі зміцнення країни, активної громадянської позиції», - зазначив в своєму виступі Ігор Анатолійович.

«Одним із пріоритетних завдань системи освіти є патріотичне виховання молоді. Практичні навички та уміння поведінки в екстремальних умовах, прагнення до здорового способу життя, вдосконалення морально-психологічного стану і фізичного розвитку, - це головне, що ми прагнемо навчити і закріпити у вихованцях табору», - підкреслив Юрій Безверхий.

На молодь чекає насичена і змістовна програма. Такий активний відпочинок неодмінно буде корисний для їх подальшого соціального розвитку та матиме вплив на розвиток їх особистісних якостей.