наверх ⇑

На Маньківщині відзначили Всеукраїнський день вишиванки

Щороку, у третій четвер травня Україна відзначає День вишиванки. По всьому світі українці долучаються до святкування. Тисячі людей у цей день одягаються у народний стрій, як символ єдності українців, незалежно від мови, віри та політичних поглядів.

Одягли 19 травня національний одяг і маньківчани. Активно підтримали акцію і  учні загальноосвітніх закладів, прийшовши цього дня до школи у вишиваних сорочках. Навіть школу прикрасили національними орнаментами. Окрім того, на шкільному подвір’ї Маньківської загальноосвітньої школи №1 учні організували концертну програму та провели танцювальний флешмоб. Завітали на свято до першої школи й учні Маньківського НВК школи№2-гімназії та представники влади району.

Заступник голови райдержадміністрації Олег Філіпчак привітав молодь зі святом: «Вже доброю традицією стало одягати вишиту сорочку –  частинку національного духу. Вишиванка для українців – це символ народу і України, як синьо-жовтий прапор та національний герб. Вона ніколи не була простою одежиною. Вона була оберегом, символом сім’ї, відображала культурні цінності та надбання українського народу протягом століть. Я бажаю всім з гордістю носити свою вишиванку, на щастя і на долю, як символ, як витвір мистецтва, як наш національний оберіг.»

Вчитель Маньківської ЗОШ №1, депутат районної ради Тамара Барилко зазначила: «Святкування Дня вишиванки вже стало традиційним для школярів району. Всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу, вже близько десяти років відзначається і на Маньківщині. Основною метою проведення такого заходу, зокрема і в загальноосвітніх закладах, є збереження і популяризація серед молоді українських цінностей.»