наверх ⇑

На Маньківщині вшанували пам`ять Тараса Шевченка

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               

Доля не шкодувала йому страждань, але й не пожаліла втіх, що били із здорового джерела життя. Найкращий і найцінніший скарб доля дала йому лише по смерті – невмирущу славу і всерозквітаючу радість, яку в мільйонів людських сердець все наново збуджуватимуть його твори.

Іван Франко

У ці березневі дні минає  202 роки від Дня народження національного пророка, невмирущого генія слова, народного поета, художника, борця за ідеали справедливості та добра, за кращу долю України та українського народу – Тараса Григоровича Шевченка.

Великий Кобзар став знаковою фігурою не лише української, а й світової літератури, здобувши право на безсмертя.

         9 березня за участю голови райдержадміністрації Ігоря Віштака та його заступників, заступника голови районної ради Світлани Лещенко, Маньківського селищного голови Володимира Вівтенка, представників державних установ та організацій,  та громадськості відбулись мітинг та церемонія покладання квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченку з нагоди вшанування Дня народження  Великого Кобзаря.

Захід відкрився композицією  «Реве та стогне Дніпр Широкий». Заступник голови райдержадміністрації Олег Філіпчак, звернувшись до учасників мітингу наголосив, що слова Шевченка сповнені любов'ю до рідної землі, прагненням зробити життя українців гідним і достойним з натхненням звучать і сьогодні, коли Україна розбудовуючись, змушена захищати власний дім — незалежну, демократичну, суверенну державу.

У таку драматичну годину новітньої історії України ми повинні бути надзвичайно мужні і виважені, стійкі й послідовні. А ще твердо впевнені і наснажені тим Тарасовим словом-заповітом, яке він прорік до нас:

І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син, і буде мати,
І будуть люде на землі.

Авторським віршем вшанував пам’ять Великого Кобзаря бунчужний Маньківського козацького полку, поет Маньківського краю – Анатолій Слободяник.

Уривки із поетичних творів Тараса Шевченка продекламували учні Маньківського НВК «ЗОШ №2-гімназія» Хоменко Юлія та Ілля Погрібняк.

Після завершення урочистостей всі учасники заходів мали можливість переглянути літературно-музичну композицію “Тарасе, твоє слово в серцях пломеніє”, підготовлену працівникіми центральної районної бібліотеки та районного центру культури та дозвілля.