наверх ⇑

На засіданні колегії райдержадміністрації підбито підсумки виконання бюджету та соціального і економічного розвитку району за 9 місяців

У листопаді 2017 року  під керівництвом першого заступника голови районної державної адміністрації Оксани Юзвенко відбулося чергове засідання колегії районної державної адміністрації. У її роботі взяли участь члени колегії, сільські та селищні голови, начальники відділів та управлінь районної державної адміністрації, керівники установ та організацій району, представники ЗМІ.

На засіданні колегії підбито підсумки з двох важливих питань: про підсумки виконання бюджету району за 9 місяців 2017 року та завдання щодо його виконання до кінця 2017 року, про підсумки соціального і економічного розвитку району за 9 місяців 2017 року. А також розглянуто стан виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади виконавчими комітетами Молодецької та Паланоцької сільських рад.

Щодо підсумку виконання бюджету району за 9 місяців 2017 року та завдання щодо його виконання до кінця 2017 року доповіла начальник фінансового управління райдержадміністрації Світлана Самойленко. Вона зазначила, що за січень-вересень  2017 року до загального фонду  бюджету району надійшло  238 371,2  тис. грн доходів, з них власні та закріплені доходи загального фонду – 70 020,7 тис. грн..  Планові  завдання з доходів до загального фонду місцевих бюджетів  (без трансфертів)  за січень-вересень  2017 року  виконані  на  117,5 відс.,  понад план надійшло 10 428,9 тис.грн.

Власні та закріплені доходи сільських бюджетів виконані на 107,6 відс.,  селищні – на 109,1 відс., районний – на  129,2 відс. Виконання затверджених завдань не  забезпечила Буцька селищна рада та  Березівська, Крачківська, Нестерівська  сільські ради.

Світлана Михайлівна зауважила, що на виконання місцевих бюджетів негативно впливає несвоєчасність розрахунків з бюджетом платників податків.
Одним  із найбільшим джерелом доходів загального фонду місцевих бюджетів району є податок та збір  на доходи фізичних осіб – 48,7 відс. ( від загальної суми надходжень за січень-вересень 2017 року).  За 9 місяців  2017 року  надійшло  34 127,1  тис. грн  цього податку або 129,1  відс. до планового завдання.

Попри суттєвий ріст надходжень до бюджетів району залишається ряд невирішених проблем і головна із них - це легалізація виплати заробітної плати та подолання тіньової зайнятості населення.

З початку року в районі проведено 6 засідань комісій (робочих груп) з питань детінізації та легалізації трудових відносин, на яких заслухано 33 керівники підприємств. У результаті проведеної роботи офіційно працевлаштовано 12 осіб,  28 працівникам підвищено рівень оплати праці.

Важливу роль в структурі надходжень до місцевих бюджетів відіграють надходження податку на доходи фізичних осіб від надання в оренду земельних часток (паїв). Проведений аналіз нарахованих сум орендної плати за використання земельних паїв свідчить про те, що не всі суб’єкти господарювання району здійснюють сплату до бюджету даного податку.     Світлана Михайлівна наголосила, що реальними резервами наповнення бюджетів органів місцевого самоврядування є ефективне використання земельних ресурсів. За підсумками 9 місяців 2017 року забезпечено приріст з надходжень плати за землю на 17,9 відс. Але органами місцевого самоврядування так і не проводиться робота щодо інвентаризації земель комерційного призначення.

Також  Світлана Самойленко акцентувала увагу на використанні коштів природоохоронного фонду. За 9 місяців 2017 року залишок невикористаних коштів спеціального природоохоронного фонду місцевих бюджетів зріс майже вдвічі у порівнянні з початком року (+134,3 тис. грн) і становить 297,8 тис. грн.

Станом на 01.10.2017  фінансування природоохоронних видатків здійснено лише Маньківською селищною радою та  Вікторівською, Дзензелівською, Добрянською, Кислинською, Кищенецькою, Рогівською,  Харківською сільськими радами.

Начальник фінансового управління детально зупинилася на виконанні видаткової частини, розподілі додаткового фінансового ресурсу, розповіла про стан фінансування окремих програм та заходів обласних та державних проектів, а  також про забезпечення  потреби в коштах на заробітну плату та проведення розрахунків з оплати комунальних послуг та енергоносіїв.
До обговорення даного питання долучилися селищний голова Буків Оксана Власюк  та сільський голова Нестерівки Іван Кривда, надавши роз’яснення щодо причин невиконання дохідної частини місцевих бюджетів.

Щодо підсумків соціального і економічного розвитку району за 9 місяців 2017 року з доповіддю виступила начальник управління агропромислового та економічного розвитку райдержадміністрації Тетяна Гетьман. Вона детально проаналізувала показники розвитку промисловості, ринку праці, соціального захисту, освіти, охорони здоров’я, культури та інфраструктури.

Зокрема, на розвиток освіти упродовж 9 місяців 2017 року на капітальні видатки заплановано 4258,9 тис. грн; в тому числі з районного бюджету виділено 3089,9 тис. грн, з обласного – 404,0 тис. грн, субвенції сільських рад – 765,0 тис. грн.  Із запланованих  коштів використано 1192,6 тис. грн.

На проведенні ремонтних робіт та підготовку загальноосвітніх шкіл до нового навчального року було використано 813,2 тис. грн., в тому числі за рахунок субвенцій сільських рад – 403,2 тис. грн, що на 47,2% більше проти відповідного періоду минулого року.

Тетяна Дмитрівна повідомила також, що за кошти місцевого бюджету для розвитку медичної галузі у першому півріччі 2017 року придбано санітарний автомобіль вартістю 240 тис. грн, кисневий концентратор (40 тис.грн), колоноскоп (595 тис.грн), апарат переносний ультразвукової діагностики (260 тис.грн), кардіодатчик до апарата ультразвукової діагностики (140 тис.грн), кондиціонери (33,3 тис.грн), холодильник (7,9 тис.грн). Для Буцької лікарської амбулаторії загальної практики сімейної медицини СФГ  «Вершина» придбало два електровідсмоктувачі, ЕКГ апарат.

Завершується реалізація проекту з термомодернізації покрівлі головного корпусу Маньківської  ЦРЛ із залученням коштів державного бюджету. Наразі роботи виконано на 95%. Виконано поточні ремонти ФАПів у с. Добра та с. Кищенці. На завершальній стадії проведення поточного ремонту операційного, проведено ремонт реанімаційного відділення (власними силами за значної спонсорської підтримки), проведено косметичні ремонти у всіх підрозділах та службах ЦРЛ, в тому числі лікарських амбулаторіях та ФАПах на загальну суму  60,0 тис. грн; проведено часткову заміну вікон на енергозберігаючі на суму 30,0 тис. грн; з поточного року закуплено різноманітного медичного обладнання на загальну суму 1 млн 50,0 тис. грн та до кінця року заплановано закупити на 250, тис. грн.
Доповнила інформацію з даного питання начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Людмила Загородна. Окрім аналізу стану соціального захисту населення, Людмила Іванівна ознайомила присутніх з механізмом монетизації залишків невикористаних субсидій на оплату опалення, що виникли у зв'язку з економним споживанням природного газу та електроенергії. Вона зауважила, що це стимулює населення до заощадливого використання енергоресурсів та вжиття додаткових заходів з підвищення енергоефективності житла. Кошти перераховуватимуться на особовий рахунок одержувача в банківській установі або будуть виплачуватися через відділення поштового зв'язку ПАТ "Укрпошта".
Насамкінець розглянули питання про стан виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади виконавчими комітетами Молодецької та Паланоцької сільських рад, щодо якого інформували сільський голова Молодецького Олександр Баранюк та сільський голова Паланочки Лідія Кириленко. З означеного питання члени колегії взяли до уваги виступи сільських голів та затвердили ряд протокольних доручень, спрямованих на вдосконалення роботи виконавчих комітетів рад.

З усіх  питань порядку денного першим заступником голови райдержадміністрації дано відповідні доручення з урахуванням усіх пропозицій та доповнень членів колегії.