наверх ⇑

На засіданні колегії райдержадміністрації розглянуто низку важливих питань

27 квітня  під керівництвом голови районної державної адміністрації Ігоря Віштака відбулося засідання колегії районної державної адміністрації.

У її роботі взяли участь члени колегії, заступник голови райдержадміністрації Олег Філіпчак, керівник апарату райдержадміністрації Тамара Мельник, сільські та селищні голови, начальники відділів та управлінь районної державної адміністрації, керівники установ та організацій району.

         Також перед початком роботи голова райдержадміністрації відрекомендував нововведених до складу колегії членів: голову громадської ради при райдержадміністрації Тетяну Почапську та заступника голови районної ради Світлану Лещенко.

         На засіданні колегії було розглянуто низку питань, зокрема:

1. Про організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей.

2. Про стан розвитку дошкільної освіти у районі. 

3. Про розвиток мережі природно-заповідного фонду, збереження біологічного та ландшафтного різноманіття, покращення стану водних об’єктів.

Щодо організації літнього відпочинку та оздоровлення дітей з доповіддю виступила головний спеціаліст районної державної адміністрації у справах молоді та спорту Світлана Несін. Вона зазначила, що з метою організації відпочинку дітей влітку 2017 року на базі загальноосвітніх навчальних закладів, відділом освіти райдержадміністрації  планується робота 18 пришкільних таборів з денним перебуванням (900 дітей), 12 таборів праці і відпочинку (500 дітей). Тривалість відпочинкової зміни – 14 днів.     

 Оздоровчий період планується розпочати 31 травня (для таборів праці і відпочинку – 10 днів, робота пришкільних таборів триватиме – 14 днів). Прогнозована середня вартість дітодня  у пришкільних таборах складатиме 25 гривень, планується 2-х разове харчування.

           Станом на сьогодні  сільськими та селищними радами надано субвенції на харчування дітей в оздоровчий період на суму 198 тис.грн. 

Очікувана загальна сума фінансування літньої кампанії оздоровлення та відпочинку становить 606,7 тис.грн., зокрема, для оздоровлення в позаміському таборі «Дивокрай» 182,5, для відпочинку дітей в пришкільних таборах  424,2 тис.грн. 

          Світлана Несін ознайомила присутніх, що влітку 2017 р. плануються 2 оздоровчі зміни в позаміському оздоровчому таборі «Дивокрай». Тривалість зміни – 21 день, орієнтовно оздоровчими послугами буде забезпечено 120 дітей. Вартість путівки складатиме 3500 грн. Розпочне роботу табір з 22 червня.

         Планується продовжити  практику залучення до оздоровлення дітей, які не мають пільгового статусу, за батьківські кошти. 

           Крім того вона зазначила, що передбачається отримання путівок, придбаних за кошти обласного, державного бюджетів від управління у справах сім»ї, молоді та спорту обласної державної адміністрації. Протягом року управлінням надаються путівки до Міжнародного дитячого центру «Артек» та Українського дитячого центру «Молода гвардія» ( орієнтовно 14-16 путівок щорічно) з початку року уже надано 6 путівок.

        Щороку, управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації, згідно плану розподілу путівок, придбаних за кошти обласного, державного бюджетів забезпечує надання путівок для пільгових категорій дітей. В минулому році 19 дітей нашого району мали можливість оздоровитись в оздоровчому центрі «Чайка» Одеської області. Передбачається надання путівок і в цьому році.

Світлана Несін зазначила, що суб’єктом оздоровлення дітей району також є  центральна районна лікарня,  яка самостійно забезпечує оздоровленням дітей у санаторно-курортних закладах області та в республіканських закладах. В минулому році 127 дітей мали можливість відпочити, отримати лікувальні послуги та оздоровитись в обласних санаторіях  («Сосновий бір», «Городище», «Пролісок»), та в республіканських санаторіях Одеської області – «Затока», «Хаджибей», «Чкалова», «Зелена гірка», «Бердянський», «Прикарпатський» м. Яремча та  в санаторії «Джерело» м.Трускавець.

         Центральною районною лікарнею планується робота щодо забезпечення своєчасного безкоштовного проведення медичного обстеження дітей, які направляються на відпочинок і оздоровлення та надання їм рекомендацій щодо санаторно – курортного лікування згідно з медичними висновками. Також буде проведено безкоштовне медичне обстеження працівників, які залучаються до роботи з дітьми в літній період, оформлення медичної документації дітям, що направляються на оздоровлення.

Про стан розвитку дошкільної освіти у районі доповів начальник відділу освіти районної державної адміністрації Юрій Безверхий. Він зазначив, що мережа  складає 24 одиниць, 2 заклади призупинили свою діяльність. У дошкільних навчальних закладах району здобувають освіту 1022 дітей, що становить 99,5 % охоплення дітей дошкільною освітою віком від 2 до 6(7) років.  У порівнянні з минулим роком 1042 (98%). Фактичне число груп – 56.  На 01.01.2017 року відвідує 260 дітей 5 річного віку, а це 100 % від загальної кількості. На сто місцях виховується 82 дітей ( місто – 150, село – 60). Переповненими залишаються Маньківські, Подібнянський, Вікторівський дошкільні навчальні заклади. Електронної черги на влаштування немає.

Дошкільні навчальні заклади району 100% забезпечені педагогічними кадрами. Всього працює 118 педпрацівників, з них 56 мають вищу освіту (47,5%), середню – спеціальну – 62 (52,5%). При цьому актуальним є питання залучення молодих спеціалістів та вдосконалення якісного складу працівників.

Медичне обслуговування здійснюють 15 медична сестра, які мають середню спеціальну освіту та пройшли курсову перепідготовку. Медичних кабінетів 13. Постійно ведеться санітарно – просвітницька робота серед батьків, дітей з питань здорового способу життя, загартування та раціонального харчування.

Рішенням сесії районної ради від 29.11.2016 року №12 -8/VІІ продовжено дію  районної програми «Дошкілля Маньківщини на 2017 – 2020 рр.» реалізація якої спрямована на забезпечення необхідних умов функціонування і розвитку системи освіти району.

Юрій Безверхий також зазначив, що основними завданнями по розвитку дошкільної освіти на наступні роки є задоволення потреби мешканців району у дошкільній освіті – відкриття нових груп. Згідно обліку дітей дошкільного віку станом на 01.01.2017 року в районі проживають 287 дітей 2014 року народження, 250 дітей 2015 року народження, які мають поповнити контингенти дошкільних навчальних закладів. У випускних групах цього року 260 дітей при цьому частина з них, за бажанням батьків, залишаються у дошкільних закладах на наступний рік. У наступні роки нам прийдеться вирішувати питання по створенню інклюзивних груп для навчання дітей з особливими освітніми потребами.

Про розвиток мережі природно-заповідного фонду, збереження біологічного та ландшафтного різноманіття, покращення стану водних об’єктів доповів головний спеціаліст сектору взаємодії з правоохоронними органами, мобілізаційної роботи та цивільного захисту апарату районної державної адміністрації Володимир Федоров, він зазначив, що станом на 28.04.2017 на території Маньківського району нараховується 36 об’єктів природно-заповідного фонду площею 1871,94 га. Показник заповідності (відсоток площі об’єктів природно-заповідного фонду до площі району) становить 4,45%, за середньообласного – 3,1%.

З метою забезпечення збереження цілісності об’єктів природно-заповідного фонду та запобігання незаконному заволодінню їх територіями в області проводиться робота щодо встановлення меж в натурі заповідних об’єктів.

Із 36 об’єктів природно-заповідного фонду району винесено в натуру 9 об’єктів площею 370,19 га.

Володимир Федорович зазначив, що органами місцевого самоврядування району ведеться недостатня робота щодо виконання п. 3 ст. 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» стосовно встановлення меж територій та об’єктів природно-заповідного фонду в натурі (на місцевості).

А тому в протокольних дорученнях з цього питання зазначено: рекомендувати виконавчим комітетами сільських, та селищних рад: вжити вичерпних заходів щодо розроблення проектів землеустрою з організації та встановлення меж існуючих об’єктів природно-заповідного фонду; передбачити видатки на виконання планів природоохоронних заходів місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища в повному обсязі згідно  вимог постанови  Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1996 року  №1147  «Про затвердження переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів»; забезпечити виконання в повному обсязі розпорядження обласної державної адміністрації від 31.03.2016 № 152 «Про заходи із збільшення питомої ваги площі природно-заповідного фонду до площі Черкаської області».

З означеного питання голова райдержадміністрації Ігор Віштак рекомендував до протокольних доручень додати пункт, щодо забезпечення дотримання екологічного законодавства на водних об’єктах під час нересту. Також звернув увагу, щоб і правоохоронні органи і сільські, селищні голови тримали на контролі та оперативно реагували на випадки самовільної вирізки лісосмуг. Вкотре Ігор Віштак наголосив на важливості визначення юридичного статусу Буцького каньйону та необхідності створення групи благоустрою у селищі Буки.

Окрім питань порядку денного на засіданні також розглянуто питання організації весняного призову на строкову службу, пільгового перевезення громадян, а також дотримання органами місцевого самоврядування вимог чинного законодавства щодо оприлюднення показників дохідної частини бюджету, проектів рішень та інших документів.

         З усіх розглянутих питань головою райдержадміністрації дано відповідні доручення з урахуванням усіх пропозицій та доповнень членів колегії.