наверх ⇑

На засіданні місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій розглянуто ситуацію щодо COVID-19

07 вересня відбулося засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій  під головуванням голови комісії, голови райдержадміністрації Анатолія Риженка. На засіданні розглядалися питання:

  • Про продовження карантину та заходи щодо недопущення поширення захворювань, спричинених коронавірусом COVID-19 на території району.
  • Про комплексний план заходів щодо попередження захворювань на грип, ГРІ та COVID-19 серед населення району  на епідсезон  2020 - 2021 років.
  • Про місця знищення вибухонебезпечних предметів на території району.

Про ситуацію у районі щодо підвищення кількості захворювань, спричинених коронавірусом COVID-19 та заходи, які вживаються для недопущення їх поширення, інформували директор КНП «Маньківський центр первинної медико-санітарної допомоги» Ігор Наумець, директор КНП «Маньківська центральна районна лікарня» Юрій Кулик, начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства  Маньківського районного управління  ГУ ДПСС в Черкаській області Надія Андрійчук, завідувач Маньківського відділення Жашківського міжрайонного відділу державної установи «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» Олена Васильєва.

Станом на 07.09.2020 КНП «Маньківський ЦПМСД»  проведено 1144 обстеженя на коронавірусну інфекцію. Створені мобільні бригади для проведення відбору біологічних матеріалів у людей, які прибули з-за кордону.

Станом на 07.09.2020 року на стаціонарному лікуванні знаходиться 11 хворих, на амбулаторному лікуванні 14 хворих, на самоізоляції перебуває 44 контактних особи. Продовжується виявлення та взяття на контроль контактних осіб. Летальних випадків не зареєстровано.

З початку пандемії (з березня 2020 року) по Маньківському району захворіли на COVID-19 53 людини, з них зареєстровано у районі  50 випадків, серед яких діти становлять – 3особи, середній вік (від 18 до 60 років) – 29 осіб, похилий вік (від 60 і старше) – 18 осіб.

За останні два тижні (з 24 серпня по 7 вересня) зареєстровано 25 нових  випадків, що становить 0,1 %  від загальної чисельності населення по району. Найбільша захворюваність реєструється в таких населених пунктах: Маньківка – 23, Іваньки - 6, Вікторівка – 4, Нестерівка – 5 , Поташ – 3, Роги – 2, Добра – 2, Крачківка – 2  та поодинокі випадки по інших  населених пунктах району .

 Зареєстровано 5 сімейних вогнищ, де хворіли  по дві особи одночасно, або з інтервалом від 3 до 14 днів, тобто були епідеміологічно пов’язані між собою.

Збільшились випадки захворювань серед медичного персоналу. Всього за даний період захворіло 7 медичних працівників, із яких 3 на даний час  перебуває на самоізоляції.

Стан захворюваності декретованого контингенту з початку пандемії:

сфера обслуговування – 5 осіб, медичні працівники – 7 осіб, дитячий колектив – 1 особа.

На підставі розпорядження керівника робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня пов’язаної із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) від 05.09.2020   № 79 «Про внесення змін до Переліку закладів охорони здоров’я, що визначені для госпіталізації пацієнтів з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою корона вірусом SARS-CoV-2» заклад КНП «Маньківська центральна районна лікарня» включено до переліку закладів охорони здоров’я   І хвилі, що визначені для госпіталізації пацієнтів з гострою респіраторною хворобою COVID-19.

Впродовж п’яти місяців карантинного періоду спеціалістами районного управління Держпродспоживслужби прийнято участь у 260 комплексних перевірках роботи об’єктів нагляду щодо дотримання протиепідемічних вимог в карантинний  період.  Виявлялись наступні недоліки:

недотримання масочного режиму, відсутність розбитих сигнальних роздільних ліній біля входів до закладів, не проводяться періодичні провітрювання, вологі прибирання, відсутній достатній запас деззасобів, потребують поновлення стенди із наглядним саносвітнім матеріалом, не підготовлені об’яви щодо дотримання дистанції, не проводиться температурний скринінг .

За результатами виявлених порушень підготовлено 35 приписів, 50 інформацій керівникам органів місцевого самоврядування та керівникам закладів, на відповідальних осіб підготовлено 18 штрафних санкцій . Контроль за усуненням недоліків здійснюється службою в порядку повторних перевірок.

За результатами засідання комісії прийнято відповідні доручення, затверджено комплексний план заходів щодо попередження захворювань на грип, ГРІ та COVID-19 серед населення району на епідсезон 2020 - 2021 років.