наверх ⇑

Нещодавно голова райдержадміністрації Ігор Віштак провів чергове засідання міжвідомчої комісії з питань протидії корупції

Завдяки активній позиції та діяльності місцевої влади в Манькіському районі постійно проводиться робота, спрямована на становлення та розвиток цивілізованого ринку праці, вживаються заходи щодо легалізації заробітної плати та виведення заробітної плати з «тіні».

На черговому засіданні, що відбулося днями у кабінеті голови райдержадміністрації, обговорено проблемні питання, що виникли в результаті перевірки окремих підприємств та причини порушень чинного законодавства про працю. Провів засідання голова райдержадміністрації Ігор Віштак за участі членів районної комісії.

Згідно порядку денного були розглянуті такі питання:

1.  Підведення підсумків роботи  засідання комісії за січень-жовтень  2017 року.

2.  Інформація  по юридичних та фізичних особах, по яких за даними проведеного аналізу існує ризик мінімізації фонду оплати праці та недоплати ПДФО із заробітної плати. Звіти суб’єктів господарювання з даного питання.

3. Про результати роботи районної робочої групи з питань протидії корупції, детінізації і легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення в районі протягом жовтня 2017 року.

4. Різне.

Голова державної адміністрації Ігор Віштак за результатами попередніх засідань поінформував, що за січень-жовтень 2017 року проведено 6 засідань міжвідомчої комісії  районної державної адміністрації  з питань протидії корупції, детінізації виплати заробітної  плати в районі, на яких  заслухано 33 суб’єкта господарювання. За результатами роботи комісії  працевлаштовано 12 найманих працівників та підвищено заробітну плату 31 найманим працівникам. Також, окремими суб’єктами господарювання, сплачено податок на доходи фізичних осіб із виплачених дивідендів. Розрахунково  додаткові надходження до місцевих бюджетів по податку на доходи фізичних осіб становитимуть  204,3 тис. грн, із них податок на доходи фізичних осіб із виплачених дивідендів 69,1 тис.грн.

Далі на засіданні було заслухано інформацію заступника начальника - начальника відділу обслуговування платників Уманської ОДПІ ГУ ДФС у Черкаській області Владислава Якубенка про те, що згідно наявної в Уманській ОДПІ інформації, встановлено  юридичних та фізичних осіб, по яких, за даними проведеного аналізу, існує ризик мінімізації фонду оплати праці та недоплати ПДФО із заробітної плати.  Так, частина суб’єктів господарювання виплачували заробітну плату в розмірі меншому, ніж законодавчо встановлений мінімум, а по інших рахуються втрати податку на доходи фізичних осіб від недосягнення заробітної плати до середнього розміру по Маньківському району.

Про результати роботи районної робочої групи  з питань протидії корупції, детінізації і легалізації  виплати заробітної плати та зайнятості населення в районі протягом жовтня  2017 року інформувала начальник  управління соціального захисту населення райдержадміністрації Людмила Загородня, яка повідомила про те, що робочою групою з питань протидії корупції, детінізації і легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення в районі, відповідно до  покладених на неї завдань та в межах повноважень, 6 жовтня 2017 року  проведено рейд-виїзд в населені пункти с. Поташ та смт Маньківка, в якому взяли участь представники управління соціального захисту населення райдержадміністрації, Уманського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області, управління агропромислового та економічного розвитку райдержадміністрації, Маньківського відділення поліції. Обстеженням охоплено 7 суб'єктів господарювання (6 фізичних осіб-підприємців та 1 юридична особа). При проведенні обстеження встановлено, що 8 найманих працівників працюють за трудовими договорами, 1 найманий працівник – по цивільно-правовій угоді, 2 фізичні особи-підприємці здійснювали торгівлю особисто. Фактів використання неоформленої належним чином найманої праці не виявлено.

Підсумовуючи засідання, голова райдержадміністрації Ігор Віштак дав відповідні доручення та зауважив, що діяльність робочої  групи у поточному році продовжується у межах повноважень.