наверх ⇑

Нещодавно відбулося чергове засідання колегії райдержадміністрації

27 вересня перший заступник голови райдержадміністрації провела чергове засідання колегаї райдержадміністрації.

Порядком денним засідання було передбачено розляд наступних питань: про хід підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери до опалювального сезону 2019-2020 років, про стан розвитку та функціонування культури в районі: досягнення, проблеми, перспективи, про забезпечення цільового та ефективного використання  коштів місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища.

Хід підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери до опалювального сезону 2019-2020 років у своїй доповіді проаналізувала начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства районної державної адміністрації Алла Пашніна. Вона зазначила, що підготовка до опалювального сезону 2019 - 2020 років у Маньківському районі триває згідно з раніше визначеним планом дій, а саме: затверджених розпорядженням районної державної адміністрації основних заходів. При районній державній адміністрації утворено та працює районний оперативний штаб із координації дій щодо своєчасної підготовки підприємств паливно – енергетичного комплексу, житлово – комунального господарства та об’єктів соціальної сфери до стабільної роботи в осінньо – зимовий період 2019-2020 років. Системно у плановому порядку здійснювались організаційні заходи щодо підготовки до зимового періоду у сфері житлово - комунального господарства, соціальної і транспортної інфраструктури. Загалом вже виконано близько на 98 % робіт від запланованого. За тим Алла Іванівна детально зупинилася на аналізі стану підготовки до осінньо-зимового періоду у галузі житлово-комунального господарства, у освітній галузі, у сферіі охорони здоров'я, культури, в системі соціального захисту населення. Також вона проаналузувала стан готовності до зимового періоду служб ПАТ "Уманьгаз", Маньківського РЕМ, зупинилася на підготовці доріг та дорожнього господарства та впровадженні енероефективних заходів в районі.

З даного питання членами колегії було окреслено коло проблемних питань. Було затверджено ряд доручень.

Начальник відділу культури райдержадміністрації Анатолій Шинкаренко проаналізував стан розвитку та функціонування культури в районі.

Протягом  року  закладами  культури  проведено  дуже багато  цікавих масових заходів.  Це  і  урочистості до визначених та пам’ятних дат, заходи з нагоди професійних свят, участь в міжнародних, всеукраїнських, обласних та районних фестивалях та конкурсах, конкурсно-розважальні програми, театралізовані свята, молодіжні  акції,  вечори  відпочинку, дискотеки, огляди літератури, книжкові виставки,  екскурсії  та  літературно-музичні  композиції. Гордістю району є творчі колективи які носять звання «народний» ( народний аматорський вокальний гурт "Пізня зустріч" Маньківського РЦКД, народний аматорський духовий оркестр Маньківського РЦКД, народний аматорський хоровий колектив ветеранів війни і праці "Джерело" Маньківського РЦКД,  Народний аматорський хор "Родина" Дзензелівського СБК, народний аматорський чоловічий ансамбль "Козацька рада" Дзензелівського СБК, Народний аматорський вокальний гурт "Мелодії Тікича" Буцького МБК, народний аматорський фольклорний колектив "Іванчанка" Іваньківського СБК, народний  інструментальний дует "Кум-баян" Маньківської ДШМ). Це колективи, які гідно презентують свої мистецькі доробки на всеукраїнських, обласних та районних  культурно - мистецьких заходах.

Окрім великих досягнень та здобутків  в  культурній галузі, Анатолій Васильович вказав і на ряд прикрих проблем:  це ремонти покрівель дитячої школи мистецтв, центральної районної бібліотеки, районного краєзнавчого музею та ремонти практично всіх сільських  закладів  культури, відсутність костюмів, брак апаратури та музичних інструментів, повільний темп поновлення бібліотечного  фонду,  мінімальна підписка  періодики  та  фахових  видань  для працівників культури.

Щодо забезпечення цільового та ефективного використання  коштів місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища з доповіддю виступила спеціаліст сектору взаємодії з правоохоронними органами, оборонної, мобілізаційної роботи та цивільного захисту апарату райдержадміністрації Юліана Мельник. Вона зазначила, що за 8 місяців 2019 року до місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища надійшло екологічного податку в сумі 163,3 тис.грн. з них грошові стягнення за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності становлять 64,2 тис. грн.

Проаналізувавши результати планування та використання коштів сільських та селищних бюджетів, Юліана Юріївна зауважила, що найбільший обсяг коштів, спрямовується на заходи із забезпечення екологічного-безпечного збирання та захоронення твердих побутових відходів (утримання сміттєзвалища, вивезення сміття від населення) та заходи з охорони і раціонального використання природних рослинних ресурсів (озеленення).

Законодавством встановлено принципову вимогу цільового використання коштів на природоохоронні заходи, перелік яких визначений постановою Кабінету Міністрів України від 17.09.1996 № 1147 «Про затвердження переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів».

Разом з тим, органи місцевого самоврядування з урахуванням основних екологічних проблем можуть перерозподіляти між собою окремі повноваження та власні бюджетні кошти та об’єднувати на договірних засадах кошти місцевих бюджетів для виконання спільних проектів.

Юліана Мельник вказала на приклад, що спільні кошти можна використати на відновлення і підтримки сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану річок, поліпшення технічного стану та благоустрою  водойм, впровадження системи управління відходами на інноваційних засадах, розроблення проектно-кошторисної документації на захід, який  в подальшому може фінансуватися за рахунок коштів обласного та державного бюджетів. Таким чином, покращення стану навколишнього природного середовища можливо досягти шляхом виваженого планування природоохоронних заходів та ефективного освоєння коштів бюджетів усіх рівнів.

За підсумками колегії з усіх  питань порядку денного дано відповідні доручення з урахуванням усіх пропозицій та доповнень членів колегії.