наверх ⇑

Обговорено питання реабілітації та соціального захисту учасників АТО

8 червня 2015 року за ініціативи Маньківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  голова Маньківської РДА Ігор Віштак провів зустріч керівників суб’єктів соціальної роботи із учасниками бойових дій, що демобілізувалися із зони проведення антитерористичної операції на сході України.

Необхідність заходу визначалася потребою налагодження діалогу із захисниками та їх родинами на предмет консультацій та взаємного обміну інформацією, допомоги з боку місцевої влади тим, хто боронив і боронить Україну від агресора. Найактуальніші теми заходу були визначені двома напрямами: соціальний захист учасників АТО та їх реабілітація.

Начальник управління соціального захисту населення Людмила Загородна розповіла бійцям про соціальні допомоги та пільги, що передбачені чинним законодавством України та порядок їх отримання як воїнами, так і членами їх родин.

Галина Гаврилюк, директор районного центру зайнятості населення, торкнулася актуальних проблем, що пов’язані із обліком  і подальшим працевлаштуванням бійців.

Директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Людмила Пона розповіла про роботу направлену на соціально-псхологічну реабілітацію учасників АТО. Мова йшла про створення добровільного волонтерського осередку із психологів району, які на щотижневих заняттях будуть адаптувати свої знання для роботи із учасниками бойових дій та членами їх родин. Також учасників заходу було ознайомлено із мережею державних та недержавних установ та організацій, що займаються реабілітацією як фізіологічною, так і соціально-психологічною.

Окремо обговорювалося питання створення районної організації, яка б складалася із демобілізованих учасників бойових дій на сході України. Головною потребою створення такого осередку є збір, обробка та узагальнення інформації щодо потреб бійців, членів їх сімей і передача її до відповідних профільних установ та організацій. Вирішення даного питання було відкладено до наступного зібрання.

Підбиваючи підсумки зустрічі, голова райдержадміністрації Ігор Віштак запевнив, що такі зустрічі будуть постійними, а питання соціального захисту учасників АТО перебуватимуть на постійному контролі районної влади.