наверх ⇑

Особливості соціально-психологічної роботи з дітьми учасників АТО розглянуто на семінарі

22 вересня у Маньківському районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбувся семінардля соціальних педагогів і психологів освітніх закладів району щодо роботи із сім’ямиучасників АТО.

Основні питання, що розглядалися, пов’язані з соціально-психологічною роботою з дітьми даної категорії, індивідуальні підходи у наданні допомоги в подоланні стресів, психологічних розладів, страхів, попередженні виникнення складних життєвих ситуацій. Говорили також про особливості групової та індивідуальної роботи з дітьми учасників АТО.

Психологи та соціальні педагоги мали можливість поділитися проблемами та труднощами, що вже виникли у ході їх роботи з членами сімей учасників АТО.

Директор центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Людмила Пона зазначила, що на працівників Центру покладено завдання вивчення потреб сімей демобілізованих, але завдяки співпраці всіх служб можливо краще  вивчити потреби даних сімей та надати всі можливі види допомоги. Важливою є моральна та психологічна підтримка тих сімей, батьки яких ще не повернулися і тих, які вже демобілізовані.

Під час семінару присутнім було представлено районну громадську організацію «Об’єднання бійців-реформаторів». Було задано багато запитань стосовно соціального забезпечення сімей учасників АТО, на які надав відповіді голова ГО Михайло Бондар.

Підсумовуючи захід, директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Людмила Пона, що подібні семінари планується проводити регулярно з метою навчання та обміну досвідом психологів та соціальних педагогів задля надання кваліфікованої психологічної допомоги сім’ям учасників АТО.

У результаті семінару було вирішено, що робота сім’ями даної категорії буде проводитися індивідуально в залежності від потреб тої чи іншої сім’ї.