наверх ⇑

Перспективи об’єднання територіальних громад обговорено із керівниками закладів освіти

Перспективи обєднання територіальних громад обговорено

із керівниками закладів освіти

5 березня  набув чинності Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Він став наступним кроком на шляху до децентралізації влади, про яку було анонсовано ще в 2014 році. Нагадаємо, що попередні кроки були здійснені в грудні 2014 року, коли були прийняті зміни до Бюджетного та Податкового кодексів України, якими була запроваджена фінансова децентралізація.

Шляхи та механізми втілення даних реформ днями були обговорені в рамках наради з директорами шкіл району.

Перед керівниками закладів освіти виступив виконуючий обов’язки заступника голови райдержадміністрації Олег Філіпчак. Він зазначив, що мета даних реформ – сформувати самодостатні територіальні громади, з визначеною територією, матеріальними та фінансовими ресурсами, розвинутою соціальною інфраструктурою, спроможні виконувати функції органів місцевого самоврядування на належному рівні.

Олег Григорович коротко ознайомив присутніх з механізмом добровільного об’єднання територіальних громад. Так, спочатку керівництво громади має виступити з відповідною пропозицією щодо об’єднання, після чого відбувається громадське обговорення, згодом створюється робоча група з підготовки проекту рішення за участю представників усіх територіальних громад, що об’єднуються, а вже потім, відповідно, остаточне рішення приймається на засіданнях відповідних рад.

Фінансову мотивацію необхідності об’єднання територіальних громад пояснила присутнім заступник фінансового управління райдержадміністрації Тетяна Рудь. Зокрема, вона зазначила, що Закон України від 28.12.14 р. № 79-VIII «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин» став відправним пунктом для стимулювання громад до об’єднання та формування спроможних територіальних громад через механізм переходу бюджетів об’єднаних громад на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом.

«Адміністративно-територіальна реформа назріла вже давно, адже по Україні дуже багато населених пунктів, в яких кількість населення від ста до півтисячі мешканців. При цьому в таких населених пунктах існують сільські ради, з відповідним апаратом чиновників, а також школи, медичні пункти та інші об’єкти соціальної інфраструктури, на утримання яких не вистачає банального – грошей. Звичайно, прикро, але така ситуація вимагає від нас оптимізації мережі закладів освіти, медицини та культури. Це дозволить заощадити значні кошти, які в подальшому можна спрямувати на поліпшення матеріально-технічної бази бюджетних установ».

З даного питання пройшло активне обговорення. Керівники закладів освіти району мали змогу почути пояснення на питання, що їх цікавили.