наверх ⇑

Сільські та селищні голови Маньківщини знову обмінювалися досвідом роботи

9 вересня в селі Дзензелівка відбувся черговий виїзний семінар для сільських та селищних голів, проведення яких ініціював голова райдержадміністрації Ігор Віштак. У зустрічі також взяли участь голова районної ради Володимир Вовк, керівники окремих структурних підрозділів райдержадміністрації, представники інших служб району та засоби масової інформації.

Гостинно приймав колег Дзензелівський сільський голова Юрій Мороз. Він розповів присутнім про роботу органу місцевого самоврядування щодо впорядкування об’єктів та забезпечення належного функціонування закладів соціальної сфери.

Учасники семінару спершу оглянули приміщення сільської ради та охайний центр села.  Юрій Андрійович повідомив, що рішенням виконавчого комітету створено групу благоустрою, яка і дбає про чистоту у населеному пункті. Також він зазначив, що вирішено питання роздільного збору та вивезення побутових відходів.

Також Юрій Андрійович розповів, що ремонт доріг здійснено за рахунок укладення соціальних угод, внесків одноосібників, товариств та фермерських господарств. Сільський голова позитивно відзначив тісну співпрацю між сільською радою та сільськогосподарськими підприємствами у вирішенні важливих питань життя територіальної громади.

Далі у ході зустрічі присутні мали змогу побувати у фельдшерсько-акушерському пункті, у якому є фізіотерапевтичний та оглядовий кабінети. Також сільські та селищні голови відвідали дошкільний навчальний заклад «Колобок», у якому відремонтовано покрівлю, замінено вікна, здійснено ремонтні роботи у групах та актовій залі. Всі мали змогу побачити, як цікаво та оригінально оздоблені дитячі групи, оснащені сучасними зручними меблями. Юрій Андрійович зазначив, що такого результату вдалося досягти завдяки виділенню коштів з місцевого бюджету, залученню коштів від  соціальних угод та отриманого гранту на суму 100 тис.грн.

Наступним етапом зустрічі з обміну досвідом були візити до сільської бібліотеки, будинку культури, школи та районного краєзнавчого музею.

Варто зазначити, що культурному розвитку села Дзензелівка можна позаздрити. Саме тут вже 7 років поспіль проходять концерти з назвою «Дзензелівські вечори класичної музики». Цьогоріч «вечори» вийшли вже на міжнародний рівень – у концертах взяли участь понад 20 музикантів з України, Білорусі, Польщі, Австрії, Сінгапуру та Австралії. Концерти традиційно проходять у залі краєзнавчого музею, який сам по собі є унікальною архітектурною та історико-культурною пам’яткою – будівля музею була споруджена у 1912 році для Вищої школи.

Літо у Дзензелівці було насичене святковими і культурно-розвиваючими подіями: на свято Івана Купала до села завітав фольклорний гурт «Королівна», який вразив гостей свята «живим» автентичним народним мистецтвом.

Нинішнього року ювілейний, вже п’ятий виступ лідера гурту «Тінь Сонця» Сергія Василюка у Дзензелівці, був рекордним за кількістю відвідувачів.Концерти традиційно проходять під музейними липами.

 

 

Юрій Андрійович запевнив, що і надалі буде всіляко підтримувати та заохочувати організацію та проведення таких заходів. Адже на його думку, люди повинні бачити не лише нелегку сільську працю та господарські клопоти, їм необхідне естетичне та духовне підживлення.

 

Учасникам зустрічі про історію заснування районного краєзнавчого музею розповіла директор музею Наталія Зайчук. Також вона провела цікаву та змістовну екскурсію.

Саме у приміщенні краєзнавчого музею відбулася нарада-семінар для сільських та селищних голів щодо вдосконалення організації діяльності органів місцевого самоврядування.

На порядку денному було розглянуто наступні питання:

Про ринок земель та порядок проведення земельних торгів, аукціонів надав інформацію начальник відділу Держгеокадастру у Маньківському районі Віктор Гончар. З роз’ясненням постанови Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року № 440 «Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру» перед учасниками семінару виступила головний державний ревізор-інспектор Маньківського відділення Уманської об’єднаної державної податкової  інспекції Леся Поплавська. Про необхідність правової експертизи рішень виконавчих комітетів із рекомендаціями та пропозиціями звернувся начальник відділу юридичного та кадрового забезпечення апарату районної державної адміністрації Максим Холявчук. Про підсумки проведення першого етапу Всеукраїнського рейду «Урок» у Маньківському районі доповіла начальник служби у справах дітей районної державної адміністрації Тетяна Плахтій.

В ході наради, голови сільських та селищних рад підняли питання щодо виділення земельних ділянок для учасників антитерористичної операції. Голова райдержадміністрації Ігор Віштак рекомендував відділу Держгеокадастру у районі поновити інформацію щодо виділених для військовослужбовців земельних ділянок. А також наголосив очільникам сільських та селищних громад на необхідності проведення звірок, навіть у розрізі договорів оренди земельних ділянок, з метою повної інвентаризації земель.

Підсумовуючи зустріч, Ігор Віштак зазначив, що такі виїзні семінари потрібні та корисні - краще один раз побачити, ніж десять разів почути. Він висловив упевненість у тому, що позитивний досвід, який учасники семінару відзначили у роботі Дзензелівського сільського голови, буде використаний, адже сьогодні перед органами місцевого самоврядування стоїть чимало важливих завдань щодо розвитку інфраструктури територій, вирішення нагальних проблем населених пунктів Маньківщини.

Екскурсія.