наверх ⇑

Турбота про ліквідаторів наслідків Чорнобильської трагедії на постійному контролі влади Маньківщини

Турбота про ліквідаторів наслідків Чорнобильської трагедії

 на постійному контролі влади Маньківщини

22 квітня за участю голови райдержадміністрації Ігоря Віштака, першого заступника голови райдержадміністрації Оксани Юзвенко, заступника голови районної ради Юлії Панчук-Золотухіної, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації та відповідних установ і організацій відбулася зустріч у форматі «круглого столу»  з активом районної громадської організації «Союз Чорнобиль»,  приурочена 29-й  річниці з дня аварії на Чорнобильській АЕС. Метою заходу було налагодження тісної взаємодії місцевої влади із районною громадською організацією «Союз Чорнобиль» щодо вирішення соціальних  питань та запитів учасників ліквідації на ЧАЕС.

Згідно порядку денного начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Людмила Загородна повідомила, що головною метою мінімізації наслідків Чорнобильської катастрофи є поліпшення здоров’я постраждалих. Для вирішення цього завдання перевага надається заходам щодо профілактики, соціального та медичного захисту, які ґрунтуються на проведенні щорічних медичних оглядів, лікуванні та оздоровленні. У 2015 році для отримання путівок на санаторно-курортне лікування на обліку перебуває 6-ро дітей та 34 дорослих. В тому числі 16 осіб 1-ї категорії, 18 осіб 2-ї категорії. Також Людмила Іванівна роз’яснила питання надання субсидій для оплати житлово - комунальних послуг чорнобильцям та забезпечення пільговими путівками на санаторно-курортне лікування.

Багато нарікань від ліквідаторів трагедії на Чорнобильській АЕС звучало з приводу роботи фармацевтичної системи району та відсутності переважної більшості ліків або їхня надмірно завищена ціна.

Як прокоментував захід голова райдержадміністрації: «День пам’яті Чорнобильської трагедії  є ще однією нагодою для всіх нас проаналізувати,  що зроблено і що ще потрібно зробити для забезпечення повноцінного життя ліквідаторів аварії та потерпілих від її наслідків, долю яких так чи інакше скалічив Чорнобиль та нагадати всім про обов’язок перед такими людьми.

Не дивлячись на складну ситуацію в країні, незмінним в районі залишається пріоритетний напрямок щодо посилення уваги до повсякденних потреб жителів району, які мають статус потерпілих та учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС задля поліпшення рівня їхнього життя».