наверх ⇑

В районі відбулися урочистості до Дня захисника України

13 жовтня в селищі Маньківка відбулися урочисті заходи до Дня захисника України. Вшанування захисників України саме 14 жовтня тісно пов’язане з історичною традицією вшанування українських козаків та відзначення свята Покрови Пресвятої Богородиці.

В урочистостях взяли участь голова райдержадміністрації Ігор Віштак, заступник голови районної ради Світлана Лещенко, ветерани АТО, військовослужбовці, представники волонтерського руху, трудові колективи підприємств і установ, представники громадських організацій та засобів масової інформації.
З вітальним словом до усіх присутніх звернувся голова райдержадміністрації Ігор Віштак. Керівник району зазначив, що найцінніше, що є в нашому житті - це мир і спокій. Саме завдяки відвазі та мужності наших бійців ми маємо мирне небо над головою.  Зокрема, Ігор Анатолійович підкреслив, що 14 жовтня  символізує нерозривний зв'язок усіх поколінь захисників України: запорізьких козаків, воїнів армії УНР та ЗУНР, воїнів Української повстанської армії, українців, які у складі збройних сил СРСР та партизанських формувань захищали Батьківщину від фашистів. Захист незалежності та територіальної цілісності рідної землі в усі часи був покликанням та обов’язком справжніх чоловіків. Сьогодні ж це свято асоціюється із сучасними героями України – учасниками теперішньої війни за нашу Незалежність. На завершення очільник району подякував всім жителям Маньківщини, які захищають нашу країну на сході, та всім, хто бере активну участь у підтримці армії, привітав усіх присутніх зі святом Покрови Пресвятої Богородиці та побажав добра, щастя, злагоди і благополуччя кожній родині, здоров’я і довголіття ветеранам, успішної служби, незламної волі до перемоги та патріотичного духу солдатам і офіцерам.

З теплими словами вдячності та привітаннями  до учасників заходу звернулася заступник голови районної ради Світлана Лещенко.

Відповідно до рішення районної ради від 10.10.2017 № 20-8/VII за особисту мужність і героїзм, виявлений у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі та незламність духу, пам’ятний знак «Почесний громадянин Маньківського району» (посмертно) вручено батькам Олександра Клочана, уроженцю села Поташ, який загинув у лютому 2015 року під час артилерійського обстрілу незаконними збройними формуваннями у м. Дебальцеве внаслідок вибуху снаряду. Пам'ять Почесного громадянина Маньківського району та всіх воїнів, полеглих у боротьбі за Україну, вшанували хвилиною мовчання.

 

Урочисту частину заходу продовжила церемонія нагородження. За проявлену особисту мужність  під час виконання військового обов’язку  учасників АТО та військовослужбовців було нагороджено спільними подяками райдержадміністрації і районної ради та подарунками.

Військовий комісар Маньківського районнного військового комісаріату Олег Капішинський також привітав усіх зі святом та вручив відзнаки начальника Генерального штабу - Головнокомандувача Збройних Сил України - нагрудний знак "Учасник АТО" 31 військовослужбовцю, що брали участь в антитерористичній операції на сході України. Відзнаками Президента України "За участь в антитерористсичній операції" нагороджено бійців Ігоря Холода та Андрія Іваненка.

З вітальним словом до всіх захисників звернувся голова громадської організації «Маньківська районна спілка ветеранів АТО» Андрій Плахтій. Він побажав своїм побратимам сили, волі, і незламної віри у перемогу в боротьбі за територіальну цілісність України. Також він вручив подарунки бійцям АТО, придбані на кошти, передбачені районною програмою "Соціальний захист інвалідів, ветеранів та малозабезпечених громадян на 2011-2020 роки".

По закінченню урочистої частини розпочався святковий концерт, під час якого аматори районного центру культури та дозвілля, вихованці районної школи мистецтв, а також районного центру дитячої та юнацької творчості, своїми піснями та танцями вітали мужніх синів України з їх святом.

Під час урочистостей, учасники заходів мали змогу зробити фото на пам'ять біля інсталяції "Бліндаж", представленої силами самих учасників АТО спільно з громадською організацією "Волонтери Маньківщини",  що розташувалася в холі районного центру культури і дозвілля .