наверх ⇑

Відбулися заходи до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

14 грудня в Україні традиційно відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС - людей, які ціною свого життя і здоров'я змогли здолати страшну трагедію ХХ століття, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС.

Саме 14 грудня було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС. Цей день пам'яті давно став скорботним нагадуванням всьому людству про важку перемогу над вогнем, який охопив реактор атомної станції.
У День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, громада району вкотре зібралась біля пам’ятника жертвам аварії на ЧАЕС, аби вшанувати загиблих, подякувати ліквідаторам за героїзм, за силу духу, за те, що стали на захист безпеки людства. Серед присутніх на мітингу – ліквідатори та їчлен їх сімей, вдови, представники районної влади, підприємств та установ, громадських організацій.
Урочисті заходи продовжилися у читальному залі районної бібліотеки. Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам'ять померлих ліквідаторів аварії на ЧАЕС. 
Зі словами вдячності до учасників заходу звернулась перший заступник голови райдержадміністрації Оксана Юзвенко: "Шановні ліквідатори Чорнобильської аварії! Велика Вам подяка і низький доземний уклін за відвагу, патріотизм і мужній вчинок, який врятував людство від непоправних наслідків. Нехай будуть вдячні та уважні люди до Вас, щодня, щохвилини, завжди. Хай більше ніколи не спіткає нашу країну така біда як Чорнобиль!Зичимо усім Вам, і Вашим родинам міцного здоров’я, щастя і добробуту, сімейного тепла і мирного неба над нашою Батьківщиною!"

Висловили щирі слова подяки ліквідаторам району керуюча справами виконавчого апарату районної ради Світлана Павленко та селищний голова Маньківки Володимир Вівтенко.

Почесними грамотами районної ради, районної державної адміністрації та селищної ради було нагороджено  учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС за проявлений героїзм, мужність, самовідданість, високий професіоналізм, активну життєву позицію та з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації на Чорнобильській АЕС.
По завершенню урочистої частини за ініціативою громадської організації «Союз Чорнобиль»  відбулося засідання «круглого столу», в якому взяли участь керівники району і учасники ліквідації наслідків аварії. У ході засідання учасники обговорили питання пенсійного, соціального і медичного забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Завершили урочистості концертні номери, підготовлені працівниками районного центру культури і дозвілля.