наверх ⇑

Відбулось засідання міжвідомчої комісії районної державної адміністрації з питань протидії корупції, детінізації виплати заробітної плати в районі.

Днями під головуванням голови Маньківської районної державної адміністрації Ігоря Віштака відбулось засідання  міжвідомчої комісії районної державної адміністрації з питань протидії корупції, детінізації виплати заробітної плати в районі.

На засіданні були присутні члени міжвідомчої комісії районної державної адміністрації з питань протидії корупції, детінізації виплати заробітної плати в районі та запрошені підприємці.

Згідно порядку денного були розглянуті такі питання:

1. Про порушення податкового законодавства та законодавства про працю щодо ризику мінімізації чисельності працюючих та фонду оплати праці.

2. Звіти суб’єктів господарювання, у яких виплачується заробітна плата найманим працівникам нижче законодавчо встановленого мінімального розміру та наявні порушення щодо легалізації найманої праці.

Щодо порушення податкового законодавства та законодавства про працю доповіла головний державний ревізор-інспектор Маньківського відділення Тальнівської ОДПІ Ірина Качалаба. Вона повідомила, що в районі окремими суб’єктами господарювання виплачується заробітна плата менше законодавчо встановленого рівня та менше середньо обласної.

Зокрема, у користуванні СФГ «Росток» знаходяться землі сільськогосподарського призначення загальною площею 142,88 га. У період січня-квітня 2016 року наймані працівники у господарстві відсутні, проте роботи по обробітку ґрунту та посіву культур виконувалися. Лише з 01.05.2016 прийнято на роботу одну найману особу. Інформація щодо розміру та виплати заробітної плати по даному підприємству відсутня. До бюджету за січень-травень 2016 року не сплачено жодної гривні податку на доходи фізичних осіб.

Основний вид діяльності ПП «Лавіта» - відновлення відсортованих відходів. Чисельність працюючих, за даними звітів ЄСВ, за квітень 2016 року становила 3 особи. Середньомісячна заробітна плата за березень 2016 року становила 370,0 грн., за квітень - 370,0 грн. Наймані особи працюють на 0,25 ставки. До бюджету за січень-травень 2016 року не сплачено жодної гривні податку на доходи фізичних осіб.

СВГ «Трейд» - підприємство, яке зареєстроване у с. Кагарлик Кагарлицького району Київської області, уже рік у селищі Маньківка здійснює діяльність з роздрібної торгівлі пальним. Чисельність працюючих, за даними звітів ЄСВ, за квітень 2016 року становить 38 осіб. Середньомісячна заробітна плата за березень та квітень 2016 року становила 2047,8 грн. До бюджету району за січень-травень поточного року не сплачено жодної гривні податку на доходи фізичних осіб.

Другим питанням були заслухані звіти суб’єктів господарювання, у яких виплачується заробітна плата найманим працівникам нижче законодавчо встановленого мінімального розміру та наявні порушення щодо легалізації найманої праці.

Підсумовуючи розглянуті питання Ігор Віштак дав відповідні  доручення.