наверх ⇑

Відбулося чергове засідання колегії Маньківської райдержадміністрації

26  листопада відбулося чергове розширене засідання колегії райдержадміністрації під керівництвом голови райдержадміністрації Ігоря Віштака.
Перед початком колегії Ігор Анатолійович привітав та представив новообраних сільських і селищних голів,  а також оголосив, що відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації, до складу колегії введено голову районної ради Володимира Вовка.
 
Згідно порядку денного на колегії розглянуто ряд питань: про підсумки економічного і соціального розвитку району за 9 місяців 2015 року ; про підсумки виконання бюджету району за 9 місяців 2015 року та завдання щодо його виконання за 2015 рік;  про роботу служби у справах дітей райдержадміністрацій щодо виконання вимог Указу Президента України від 22.10.2012  № 609/2012  «Про національну стратегію профілактики соціального сирітства на період до 2020 року».
 
Начальник управління агропромислового та економічного розвитку райдержадміністрації Тетяна Гетьман виступила з доповіддю щодо підсумків економічного і соціального розвитку району за три квартали 2015 року, вказавши на негативні та позитивні тенденції у економічних показниках району, а також озвучила перелік першочергових заходів, які необхідно реалізувати з метою економічного зростання, поліпшення життєвого рівня населення та покращення соціального захисту.
З даного питання також виступили Чорнокам’янський сільський голова Віталій Бузівський, голова Кищенець – Світлана Коваль та начальник відділу містобудування, архітектури  та житлово-комунального господарства райдержадміністрації Алла Пашніна.
 
Члени колегії заслухали питання про підсумки виконання районного бюджету за 9 місяців 2015 року. Інформувала начальник фінансового управління райдержадміністрації Світлана Самойленко.  Вона повідомила, що затверджені завдання з доходів до загального фонду місцевих бюджетів за 9 місяців 2015 року виконані на 114,1 відсотка, понад план  надійшло 4201, 4 тис. грн. Виконання затверджених показників забезпечили всі сільські та селищні ради. Одним із головних видів надходжень до місцевих бюджетів є надходження податку на доходи фізичних осіб від надання в оренду земельних часток (паїв).  За січень-вересень 2015 року  до бюджетів усіх рівнів надійшло 3 982,2 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб з орендної плати або 46,4 відсотка до нарахованої річної суми.  Проте, при проведенні аналізу інформацій, наданих управлінням агропромислового розвитку районної державної адміністрації, відділенням Держгеокадастру у Маньківському районі та Маньківським відділенням Тальнівської ОДПІ виявлено невідповідність даних, як щодо площ земель, переданих в оренду, так і нарахованих та виплачених сум орендної плати за використання земельних паїв.
Світлана Михайлівна наголосила на необхідності складання актів звірок між органами місцевого самоврядування і платниками податків, а також проведення інвентаризації земель негосподарського призначення.
Про надходження до бюджетів сіл Роги і Нестерівка перед членами колегії виступили сільські голови Валерій Івасюк та Іван Кривда.
 
Про роботу служби у справах дітей райдержадміністрації щодо виконання вимог Указу Президента України від 22.10.2012 №6092012 «Про національну стратегію профілактики соціального сирітства на період до 2020 року» виступила начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Тетяна Плахтій. Вона зазначила, що з метою профілактики соціального сирітства та підтримки виховного потенціалу сімей в районі запроваджено співпрацю РЦСССДМ, управління соціального захисту населення та служби у справах дітей при зверненні сім’ї за призначенням соціальних допомог. При попередньому соціальному інспектуванні сім’ї, яка претендує на соціальні виплати, працівники центру мають можливість зафіксувати видимі складні життєві обставини, неблагополуччя чи невиконання батьками батьківських обов’язків, а тому відразу ж така сім’я потрапляє на контроль  працівників Центру і Служби.
Тетяна Валеріївна наголосила на важливості забезпечення ефективної співпраці органів опіки та піклування, навчальних закладів із суб’єктами соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю щодо раннього виявлення сімей, які входять до групи ризику опинитися у складних життєвих обставинах, надання їм соціальних послуг, попередження порушення прав дитини у сім’ї.В свою чергу це дасть можливість забезпечити надання якісних соціальних послуг дітям та сім’ям з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, зменшити кількість таких сімей.
З доповненнями з даного питання виступив начальник відділу освіти райдержадміністрації Петро Карпенко.
Підсумовуючи розглянуті питання, голова райдержадміністрації Ігор Віштак висловив побажання покращити роботу і взаємодію між установами, організаціями та підприємствами району, селищними та сільськими радами, адже спільна робота спрямована на єдину стратегію – соціально-економічний розвиток району і в цілому – покращення рівня життя кожного громадянина зокрема.
За результатами роботи прийнято відповідні рішення, встановлено відповідні терміни їх виконання.