наверх ⇑

Відбулося чергове засідання комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати

Днями перший заступник голови Маньківської районної державної адміністрації Оксана Юзвенко провела засідання тимчасової комісії райдержадміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

На засіданні були присутні члени комісії, а також запрошені директор філії «Маньківський райавтодор» Олександр Горошко, директор Маньківського РЕМ ПАТ «Черкасиобленерго» Олександр Фоменко.

Згідно порядку денного були розглянуті такі питання:

1. Про стан заборгованості із заробітної плати на підприємствах району.

2. Про вжиті заходи впливу щодо керівників підприємств, на яких наявна заборгованість із заробітної плати.

3. Звіти керівників підприємств, на яких наявна заборгованість із виплати заробітної плати.

Про стан заборгованості із заробітної плати на підприємствах району доповіла начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Людмила Загородна, яка коротко прокоментувала ситуацію щодо існуючої заборгованості із заробітної плати по підприємствах-боржниках району, керівники яких запрошені на дане засідання комісії.

Зокрема, на економічно активному підприємстві Маньківський район електричних мереж ПАТ «Черкасиобленерго» заборгованість із заробітної плати виникла ще станом на 01.11.2017 в сумі 430,0 тис.грн, та зросла протягом листопада минулого року до 799,6 тис.грн (станом на 01.12.2017). А вже протягом грудня 2017 року та січня-лютого 2018 року завдяки вжитим заходам заборгованість вдалося значно знизити і станом на 01.03.2018 вона становить 388,2 тис.грн, що на 228,8 тис.грн менше до попереднього місяця.

На економічно активному підприємстві філії «Маньківський райавтодор» заборгованість із заробітної плати, згідно статистичних даних, на початок 2018 року відсутня. Але станом на 01.02.2018 заборгованість виникла в сумі 72,8 тис.грн (за грудень 2017 року), а станом на 01.03.2018 становить 74,8 тис.грн (за січень поточного року). Оплата праці працівників здійснюється з місячним запізненням.

На підприємстві-банкрутові ДП «Іваньківський цукровий завод» заборгованість із заробітної плати станом на 01.01.2018, за даними статистики, становила 1932,0 тис.грн. Протягом січня поточного року заборгованість вдалося дещо знизити – до 1927,2 тис.грн (станом на 01.02.2018). А вже в лютому виплачено частину заборгованої заробітної плати за рахунок списання на металобрухт не задіяних у виробництві об’єктів основних фондів, завдяки чому станом на 01.03.2018 сума заборгованості залишилась незмінною – 1927,2 тис.грн. Слід відмітити, що на сьогодні отримано лист Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 22.02.2018 №3211-13/7137-06, в якому викладена інформація про розгляд листа Черкаської облдержадміністрації від 09.01.2018 №25/01/01-55 щодо подальшої діяльності ДП «Іваньківський цукровий завод». Зокрема наголошено, що дане підприємство входить до єдиної системи державного резерву та включене до переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2015 №83. Попри перебування в складному фінансовому стані завод до 2009 року забезпечував розміщення (зберігання) запасів цукру державного резерву. З метою недопущення завдання збитків державі та захисту її майнових інтересів Мінекономрозвитку доручило Голові Державного агентства резерву України забезпечити зустріч з представниками трудового колективу ДП «Іваньківський цукровий завод» з метою зниження морально-емоційної (соціально-психологічної) атмосфери, розробити дієвий план заходів з погашення заборгованості з виплати заробітної плати перед працівниками та підготувати стратегічний план відновлення промислового виробництва на заводі. Тому, з огляду на зазначене, Мінекономрозвитку вважає передчасним внесення змін до постанови КМУ від 04.03.2015 №83 щодо виключення вказаного підприємства з переліку об’єктів державної власності.

Щодо звітів керівників підприємств, на яких наявна заборгованість із виплати заробітної плати заслухано директора Маньківського району електричних мереж ПАТ «Черкасиобленерго» Олександра Фоменка, який пояснив, що на сьогодні ще залишається невиплаченою заробітна плата працівникам підприємства за січень та лютий 2018 року. Запевнив, що в зв’язку з покращенням фінансового стану підприємства, заплановано до кінця березня поточного року погасити заборгованість із заробітної плати в повному розмірі за січень та близько 50 % за лютий. Крім того, з 01.03.2018 всім категоріям працюючих підприємства було підвищено посадові оклади.

Також, було заслухано директора філії «Маньківський райавтодор» Олександра Горошка, який підтвердив, що на підприємстві наявна затримка у виплаті заробітної плати працівникам за січень 2018 року. Пояснив, що виникнення даної заборгованості пов’язане з несвоєчасним отриманням коштів за виконані роботи підприємством від вищестоящої організації ДП «Черкаський облавтодор» (сума дебіторської заборгованості – близько 500 тис.грн). Запевнив, що заборгованість із заробітної плати, показана в статистичній звітності станом на 01.03.2018, буде повністю погашена до кінця березня поточного року.

З даного питання начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Людмила Загородна  повідомила, що на дане засідання комісії не прибув в.о. директора ДП «Іваньківський цукровий завод» Романюк В.А., однак він надіслав листа (№01-10/26 від 20.03.2018) з інформацією про стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати на цьому підприємстві-банкрутові. Зокрема в листі зазначено, що станом на 01 січня 2018 року сума заборгованої заробітної плати працівникам заводу становила 1932,0 тис.грн. Протягом січня-лютого 2018 року за рахунок коштів від списання на металобрухт частини об’єктів основних фондів, не задіяних у виробництві (мазутна ємність), було погашено частину існуючої заборгованості в сумі 197,2 тис.грн. Проте, не зважаючи на вжиті заходи, заборгованість із виплати заробітної плати продовжує зростати і станом 20.03.2018 вже становить 2012,6 тис.грн.

До обговорення долучилася начальник фінансового управління районної державної адміністрації Світлана Самойленко, яка звернула увагу членів комісії, що впливу на ситуацію щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати на ДП «Іваньківський цукровий завод» органи влади в районі не мають. А тому необхідно ініціювати розгляд даного питання на засіданні тимчасової комісії обласної державної адміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

Підсумовуючи засідання комісія ухвалила: директору Маньківського району електричних мереж ПАТ «Черкасиобленерго» Олександру Фоменку продовжувати вживати всіх можливих заходів щодо пришвидшення погашення заборгованості із заробітної плати працівникам підприємства; директору філії «Маньківський райавтодор» Олександру Горошку вжити заходів щодо погашення заборгованості із заробітної плати працівникам підприємства до кінця березня поточного року; підготувати лист на тимчасову комісію обласної державної адміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат з проханням розглянути питання по заборгованій заробітній платі на ДП «Іваньківський цукровий завод»; управлінню соціального захисту населення районної державної адміністрації тримати на контролі стан заборгованості із заробітної плати на підприємствах району.