наверх ⇑

Відбулося засідання колегії райдержадміністрації

Днями, під головуванням голови райдержадміністрації Ігоря Віштака, відбулося засідання колегії районної державної адміністрації.

На колегії також були присутні голова районної ради Володимир Вовк, заступник голови райдержадміністрації Олег Філіпчак, керівник апарату райдержадміністрації Тамара Мельник, представник громадськості, член громадського формування «Маньківська самооборона»  Василь Чернета, керівники територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, керівники підприємств, установ та організацій, а також структурних підрозділів райдержадміністрації, сільські та селищні голови.

Колегією розглянуто наступні питання порядку денного:

1)    Про стан використання земель державної та комунальної власності в Маньківському районі, проблеми та перспективи.

2)    Про дотримання органами місцевого самоврядування та їх виконавчими органами Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

3)     Про стан реалізації заходів щодо створення регіонального ландшафтного парку «Буцький каньйон».

4)    Про стан здійснення та виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади виконкомом Крачківської сільської ради

Про стан використання земель державної та комунальної власності в Маньківському районі, проблеми та перспективи інформував Віктор Гончар – начальник відділу Держгеокадастру у Маньківському районі. 

«Орендна плата за один гектар ріллі земель запасу та резерву складає від 3% (74 договори оренди) до 4,5%  (120 договорів оренди)віднормативно – грошової оцінки земель. Разом з тим, середній розмір плати за користування земельними ділянками за результатами проведених аукціонів по Черкаській області становить 9,5 % від нормативно грошової оцінки земельної ділянки.

З огляду на викладене, та на виконання доручення Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру з метою недопущення порушень вимог чинного законодавства та втрат бюджету, орендарям запропоновано в місячний термін звернутися до Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області для укладення додаткової угоди про внесення змін  до договору оренди та підвищення орендної плати до 8 %. На даний час вже перезаключено два договори на 8 %»- зазначив Віктор Володимирович

         Також він вказав, що одним із суттєвих чинників для збільшення надходжень до бюджету є виставлення вільних земельних ділянок комунальної та державної власності на аукціони для передачі права оренди на конкурентних засадах. Тому зауважив на необхідності проведення більш активної роботи у вказаному напрямі з боку сільських та селищних рад.

         З означеного питання голова райдержадміністрації Ігор Віштак зауважив, що досить часто від громадян надходять скарги та звернення щодо незаконного розорювання пасовищ, підтоплення ставків, тому необхідно віднайти способи впливу на підприємства, які чинять протиправні дії. На що прокурор Уманської місцевої прокуратури Руслан Безручко надав роз’яснення, що прокуратура  на даний час позбавлена функції загального нагляду і може реагувати лише за поданням відповідних контролюючих органів.

         Доповнили обговорення питання щодо стану використання земель на підпорядкованим їм територіям Рогівський сільський голова Валерій Івасюк та Подібнянський сільський голова Валерій Кобзар, вказавши на недосконалість регулюючого законодавства у даній сфері. Ігор Віштак зауважив, що доцільно ініціювати розгляд  даного питання на колегії обласної державної адміністрації.

Наступним розглянули  питання дотримання органами місцевого самоврядування та їх виконавчими органами Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»

З даного питання інформувала Алла Пашніна – начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства районної державної адміністрації.

 «На виконання Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» рішенням сесії Маньківської районної ради від 05.06.2013                                  № 23-3/VI було прийнято Програму розроблення (оновлення) містобудівної документації у Маньківському районі на 2013-2017 роки, затверджено основні заходи, обсяги витрат для розроблення містобудівної документації у Маньківському районі на відповідний період.

   Проаналізувавши хід виконання згаданої Програми, протокольних доручень колегії райдержадміністрації за квітень 2015 року та стан забезпеченості і оновлення містобудівної документації населених пунктів району, на превеликий жаль, відсутній суттєвий рух щодо виконання робіт з планування територій у Маньківському районі та виготовлення відповідно оновлених генеральних планів населених пунктів та планів зонування території. 

    Застаріла містобудівна документація гальмує сталий розвиток населених пунктів району. Крім цього, відсутність сучасної містобудівної документації призводить до хаотичної забудови населених пунктів, неефективного використання територій, стримує реалізацію інвестиційних проектів,» – зауважила Алла Пашніна.

Алла Іванівна наголосила на важливості прискорення роботи місцевих рад щодо виготовленню містобудівної документації, а саме: передбачити кошти на створення топографічних планів в цифровій і графічній формі; визначитись в установленому законодавством порядку з розробником генеральних планів та планів зонування території.

Також у своєму виступі Алла Пашніна зупинилася на питаннях децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства, а також стану виконання вимог ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", відповідно до якої  замовник будівництва має перераховувати визначену для нього величину коштів пайової участі для створення і розвитку інфраструктури населеного пункту у повному обсязі до прийняття об’єкта будівництва в експлуатацію.

Щодо проблем та перспектив у дотриманні виконавчими комітетами сільських рад Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» доповнили виступ Чорнокам’янський сільський голова Віталій Бузівський, Маньківський селищний голова Володимир Вівтенко та голова Іваньок Леся Поліщук.

Актуальним і важливим питанням в районі залишається реалізація заходів щодо створення регіонального ландшафтного парку «Буцький каньйон». З означеного питання з доповіддю виступила голова Буків Оксана Власюк. Вона відзначила, що на сьогодні ПП «Земекспертцентр»  розробляє проект землеустрою з організації та встановлення меж території природно-заповідного фонду водоспаду «Вир» площею 0,3 га, «Буцький каньон» та Скеля «Радіонова», кошти на проведення даних робіт виділені із обласного бюджету в сумі 50 тисяч гривень. Виготовлення документів займає досить тривалий час в зв’язку з тим, що даного роду об’єкти потребують ряд погоджень в тому числі і проходження Державної землевпорядної експертизи в Головному управлінні Держгеокадастру м.Києва.

Тільки після отримання всіх погоджень та затвердження проекту землеустрою вищевказані об’єкти матимуть юридичний статус.

Доповнила виступ Буцького селищного голови начальник відділу культури райдержадміністрації Людмила Фітенко, висловивши своє бачення вирішення проблеми каньйону  та механізм проведення відповідних робіт, а також зазначила, що відділом культури вже давно розроблено туристичний маршрут району, який включив у себе всі привабливі для туризму об’єкти Маньківщини.

Насамкінець розглянули питання про стан здійснення та виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади виконкомом Крачківської сільської ради, щодо якого інформував Крачківський сільський голова Руслан Мартишов. З означеного питання члени колегії прийняли до уваги виступ голови, вирішили визнати роботу виконавчого комітету Крачківської сільської ради задовільною та затвердили ряд протокольних доручень, спрямованих на вдосконалення роботи виконкому.

Серед інших були розглянуті питання перевезень пільгових категорій громадян, придбання путівок на оздоровлення дітей учасників АТО, стану виконання  у районі Закону України  «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів та заборону пропаганди їхньої символіки».

Звершуючи засідання колегії, голова райдержадміністрації акцентував увагу на проведенні у населених пунктах та поза їх межами місячника благоустрою, залученню до упорядкування територій тимчасово непрацюючих осіб, а також наголосив сільським головам, щоб вони забезпечили використання надходжень природоохоронного фонду за призначенням.

За підсумками колегії прийняті відповідні рішення та дано доручення.