наверх ⇑

Відбулося засідання колегії районної державної адміністрації

26 липня  під керівництвом  голови районної державної адміністрації Василя Клименка відбулося засідання колегії районної державної адміністрації.

У її роботі взяли участь члени колегії, сільські та селищні голови, начальники відділів та управлінь районної державної адміністрації, керівники установ та організацій району.

На засіданні колегії було розглянуто низку питань, зокрема:1. Про стан цивільного захисту населення на території району та завдання щодо підвищення якості роботи відповідних служб. 2. Звіт про  роботу із зверненнями громадян у райдержадміністрації за I півріччя 2019 року. 3. Про соціально-психологічні проблеми та готовність батьків до виховання дітей в сільській місцевості. 4. Різне.

Про стан цивільного захисту населення на території району та завдання щодо підвищення якості роботи відповідних служб з доповіддю витупила головний спеціаліст сектору взаємодії з правоохоронними органами, оборонної, мобілізаційної роботи та цивільного захисту апарату райдержадміністрації Ольга Мельниченко. Вона зазначила, що реалізація державної політики у сфері цивільного захисту в районі протягом 2019 року здійснюється відповідно до завдань, визначених: розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27.12.2018 № 1076-р “Про затвердження плану основних заходів цивільного захисту на 2019 рік”; розпорядженням районної державної адміністрації від 23.01.2019 № 6-р “Про місцевий  план   основних   заходів   цивільного  захисту на 2019 рік”. Тому у цьому напрямку зокрема:

1)  Відпрацьовувалися заходи щодо недопущення надзвичайних ситуацій внаслідок погіршення погодних умов протягом зимово-весняного періоду 2019 року.

2)  Здійснювався контроль за утриманням та станом готовності захисних споруд ЦЗ та підвальних приміщень, які можливо використовувати для укриття населення.

3) Вживалися заходи щодо запобігання загибелі людей на водних об’єктах.

4) Забезпечено експлуатаційно-технічне обслуговування системи оповіщення та зв’язку ЦЗ.

5) Проводиться практична підготовка осіб керівного складу і фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів цивільного захисту на підприємствах, в установах, організаціях району.

6) Здійснювалися заходи щодо протидії пожежам у природних комплексах району протягом пожеженебезпечного періоду.

7) Організовано навчання керівного складу та фахівців у навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Черкаської області.

8) Організовано роботу з пропаганди заходів і знань серед населення щодо дій на випадок виникнення НС, дотримання санітарно-гігієнічних норм, правил пожежної безпеки, поведінки на воді, вживання дарів природи, тощо.

Звіт про роботу із зверненнями громадян у райдержадміністрації за I півріччя 2019 року доповіла провідний документознавець відділу управління персоналом апарату райдержадміністрації Наталія Дядя. Вона зазначила, що за І півріччя 2019 року до районної державної адміністрації надійшло 127 звернень громадян, з них 96 - письмових, у тому числі з обласного контактного центру - 56, 31 - зареєстроване на особистому прийомі у голови районної державної адміністрації та заступників голови районної державної адміністрації. Станом на 01.07.2019 конституційним правом на звернення скористалися 169 громадян, що на 30 більше, ніж за відповідний період 2018 року (139 громадян).

   Порушувались у розрізі питань: соціального захисту – 55, праці і заробітної плати – 2, охорони здоров’я – 4, комунального господарства - 12, аграрної політики та врегулювання земельних відносин – 17, діяльності органів місцевого самоврядування – 8, забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку – 9, фінансової, податкової, митної політики – 1, житлової політики – 13, діяльність органів виконавчої влади – 1, охорони праці та промислової безпеки – 1, діяльність підприємств та установ – 4, захист прав дітей – 7, освіти – 3, транспорту і зв’язку – 4, будівництва – 1, екології та природних ресурсів – 2, інші - 17.

Впродовж звітного періоду у районній державній адміністрації розглянуто звернення пільгових категорій громадян, а саме: 8 звернень від учасників бойових дій та їх батьків, від учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – 1, багатодітних сімей  та одиноких матерів – 13, робітників – 4, безробітних – 8, від інвалідів – 13, від пенсіонерів, дітей війни, ветеранів    праці – 47.

Також приділяється особлива увага організації особистих прийомів громадян, під час яких протягом І півріччя 2019 року розглянуто 31 звернення, що на 17 більше, ніж за відповідний період минулого 2018 року (14 звернень). На особистих прийомах громадян головою районної державної адміністрації розглянуто 20 звернень, першим заступником голови районної державної адміністрації розглянуто 7 звернень, заступником голови районної державної адміністрації розглянуто 3 звернення, в. о. керівника апарату – 1 звернення.      З них 3 звернення – вирішено позитивно, на 27 – дано роз’яснення, 1- на розгляді. Заступники голови районної державної адміністрації, керівники структурних підрозділів районної державної адміністрації дотримуються затверджених графіків.

 Також Наталія Вікторівна звернула увагу на те що з урядової «гарячої лінії» від жителів району зареєстровано 56 звернень, що становить 44% усіх звернень.

Про соціально-психологічні проблеми та готовність батьків до виховання дітей в сільській місцевості доповіла директор Маньківського районного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді Тетяна Бородієнко, яка зазначила, що сім'я є тією соціальною інституцією, де відбувається відтворення й виховання молодого покоління, забезпечується піклування про рідних, складаються різні типи морально-правових відносин, формуються поняття норми сімейних стосунків та виховання дітей. Основною цільовою групою роботи центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є сім’ї, що потрапили в складні життєві обставини та потребують сторонньої допомоги і втручання.

Протягом останніх років спостерігається загальна тенденція до зростання кількості сімей даної категорії. Для порівняння, протягом двох кварталів 2019 року працівниками центру здійснено оцінку потреб у 544 сім’ях щодо яких отримано інформацію та повідомлення.  З них 119 сімей визначено такими, що перебувають у складних життєвих обставинах (для порівняння, у другому кварталі 2018 року із 591 сім’ї складні життєві обставини підтвердилися у 88 сім’ях).    Тетяна Валентинівна зазначила, що основними причинами, що спричиняють складні      життєві обставини у сім’ях є: алкогольна чи наркотична залежність обох батьків чи одного з них; конфлікти в сім’ї між подружжям; конфлікти між батьками та дітьми; асоціальна та девіантна поведінка дітей; фізичне та психологічне насилля в сім’ї; безвідповідальне батьківство; безробіття одного або обох батьків; недостатня матеріальна забезпеченість сім’ї. Щодо сімей у складних життєвих обставинах, які наразі отримують соціальні послуги в Маньківському РЦСССДМ кількісне співвідношення причин, що спричиняють СЖО наступне: сім’ї, де батьки безвідповідально ставляться до виконання батьківських обов’язків – 22; сім’ї, в яких є проблема алко/нарко залежності – 16; сім’ї, в яких є ризик соціального сирітства – 14; сім’ї, яким призначено допомогу при народженні дитини (потребують контролю за цільовим використанням коштів) – 13; сім’ї, в яких конфлікти між батьками, між батьками та дітьми потребують стороннього втручання  – 11; одинока матір/батько, які потребують соціальної та психологічної підтримки – 9; сім’ї, члени яких перебувають у конфлікті з законом – 7; сім’ї, в яких батьки безробітні чи не мають бажання працювати – 5; сім’ї, яких торкнулась проблема ВІЛ/СНІДу – 4; сім’ї, діти з яких схильні до асоціальної та девіантної поведінки – 4; сім’ї, де один чи кілька членів сім’ї мають інвалідність – 3; опікунська сім’я, на початковому етапі функціонування ( протягом трьох місяців).

З усіх розглянутих питань   головою райдержадміністрації дано відповідні доручення з урахуванням усіх пропозицій та доповнень членів колегії.