наверх ⇑

Відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Маньківського району

9 березня 2017 року  в райдержадміністрації відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Маньківського району під головуванням  голови райдержадміністрації Ігора Віштака.

На комісії було розглянуто ряд питань: про санепідситуацію в області та заходи щодо недопущення її ускладнення; про заходи щодо запобігання розповсюдження африканської чуми на території району; про заходи щодо захисту лісів та сільгоспугідь у весняно-літній пожежонебезпечний період  2017 року.

Про санепідситуацію в області виступила начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства управління Держпродспоживслужби у районі Надія Андрійчук. Вона зауважила, що в Черкаській області у 2016 році зареєстровано 7 випадків групових захворювань на гострі кишкові інфекції та харчові отруєння, внаслідок яких постраждала 61 особа, в тому числі 28 дітей. Зокрема зареєстровано 3 групових захворювання на сальмонельоз, пов’язаних з вживанням страв у закладах громадського харчування у Канівському, Чорнобаївському та Лисянському районах, постраждало 36 осіб, в тому числі 3 дітей, 2 групових захворювання на ротавірусну інфекцію в дитячих дошкільних закладах № 91, № 25 м. Черкаси, постраждало 8 дітей, 1 групове захворювання на сальмонельоз в дошкільному навчальному закладі № 25 м. Умань, постраждало 5 дітей та 1 груповий випадок харчової токсикоінфекції, обумовленої різними збудниками, в Черкаській міській гімназії №31, постраждало 12 дітей.

Поряд з цим Надія Андрійчук зазначила, що в Маньківському районі зросла захворюваність на сальмонельозні інфекції, гострі кишкові інфекції, рота вірусної інфекції,  протозойні кишкові хвороби. Значно зросла захворюваність на гострі інфекції верхніх дихальних шляхів. Паразитарні хвороби виросли на 37,5%.

До обговорення даного питання долучився Микола Ковтун, який повідомив, що Маньківським лабораторним відділенням ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» у 2016 році проведено 5215 мікробіологічних досліджень проб, в т.ч. питної води - 169, харчових продуктів - 127, та 753 санітарно-хімічних досліджень проб , в т.ч. питної води - 145, харчових продуктів - 210, на радіологічні дослідження відібрано 157 проб продукції. Не відповідали вимогам нормативних документів за мікробіологічними показниками 34 проби (0,65 %), в т.ч. 6 проб питної води, та по санітарно-хімічних показниках 59 (7,8%), з них 27 питної води.

Про заходи щодо запобігання розповсюдження африканської чуми на території району доповів начальник Держпродспоживслужби у районі Іван Шевченко,  який повідомив, що у фермерському господарстві “Новоселиця” с. Новоселиця Катеринопільського району виявлено спалах захворювання свійських тварин африканською чумою”. Нині там працює бригада ветеринарних лікарів та епідеміологів. В результаті було знищено свинопоголів’я в кількості 1101 особина.

За  вірогідності проникнення на територію району збудника хвороби, необхідно створити всі передумови для недопущення таких випадків.

Про заходи щодо захисту лісів та сільгоспугідь у весняно-літній пожежонебезпечний період  2017 року доповів головний інспектор Маньківського РС Управління ДСНС України в Черкаській області Ігор Безкоровайний, який зазначив, що у минулому році в районі зафіксовано близько 2  випадки горіння трави та сухих залишків поблизу лісових масивів.  Вогнем завдано значної  шкоди рослинному світу та навколишньому середовищу. У ряді випадків причинами загорань є спроби власників тих чи інших територій, що знаходяться поблизу лісових масивів, швидко і без витрат очистити площу від минулорічної трави та пожнивних залишків, в результаті чого вогонь стає неконтрольованим і розповсюджується на велику територію.

Комісією заслухано та розглянуто «Комплексний план дій місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, установ, організацій та об’єктів щодо захисту лісів і сільгоспугідь у весняно-літній пожежонебезпечний період 2017 року», склад оперативного штабу з координації дій, пов’язаних із запобіганням виникнення лісових пожеж, пожеж у сільськогосподарських угіддях, а також їх ліквідації.

За результатами засідання комісії дано відповідні доручення та рекомендації.