наверх ⇑

Відбулося засідання комісії зТЕБ та НС за участю сільських та селищних голів району

20 березня перший заступник голови райдержадміністрації Оксана Юзвенко провела засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. У засіданні, окрім членів комісії, взяли участь сільські та селищні голови, оскільки на розгляд винесено ряд важливих питань, а саме:

1. Про санепідситуацію в районі та заходи щодо недопущення її ускладнення.

2. Про критичну ситуацію щодо стану протипожежного водопостачання в районі виїзду 21 ДПРЧ.

3. Про результати проведення перевірок протипожежного стану закладів освіти району у 2017 року.

4. Про підготовку місць масового відпочинку населення на водних об’єктах району до початку купального сезону.
Щодо першого питання порядку денного виступив начальник Держпродспоживслужби у районі Іван Шевченко. Він зауважив, що  в ході проведених у 2017 році, за участі спеціалістів Держпродспоживслужби, комісійних перевірок соціально значимих об'єктів, порушення вимог санітарного законодавства виявлялись у 42% випадків, зокрема у 64% загальноосвітніх навчальних закладів, 62% дошкільних навчально-виховних закладів, 44% об'єктів централізованого водопостачання. Як свідчать результати перевірок, порушення санітарного законодавства на соціально важливих об'єктах мають системний характер та становлять реальні ризики виникнення і розповсюдження інфекційних хвороб та неінфекційних захворювань серед населення області, насамперед в організованих колективах.
З метою недопущення ускладнень санітарно-епідемічної ситуації в районі, зокрема з гострих кишкових інфекцій, харчових отруєнь,
комісією прийнято ряд рішень.
Про критичну ситуацію щодо стану протипожежного водопостачання в районі виїзду 21 ДПРЧ доповів головний державний інспектор районного сектору УДСНС України у Черкаській області Ігор Безкоровайний. Він повідомив, що протягом лютого поточного року було здійснено перевірку джерел зовнішнього водопостачання. Перевіркою встановлено, що на всіх джерелах зовнішнього водопостачання відсутні покажчики, а дані місця забору води та під'їзди до них не очищені від снігу та криги. Відповідно до рішення комісії ТЕБ та НС протокол № 9 від 12.10.2017 року було зобов'язано голів сільських та селищних рад навести лад щодо обліку пожежних водойм, водонапірних башт до 30.10.17 року. Дане рішення комісії залишилося поза увагою і не виконане головами сільських та селищних рад.
Незадовільний технічний стан протипожежного водопостачання вкрай негативно впливає на успіх гасіння пожеж та ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій, ставить під загрозу своєчасність та якість проведення пожежно-рятувальних робіт, приклади яких не одиничні.

З даного питання комісією вирішено: зобов’язати голів сільських та селищних рад навести лад щодо обліку на території населених пунктів свердловин, водонапірних веж та забезпечити виконання протокольних доручень комісії, районному сектору УДСНС України в Черкаській області провести координаційну роботу з органами місцевого самоврядування щодо облаштування хоча б одного місця для забору води пожежним автомобілем.
Про результати проведення перевірок протипожежного стану закладів освіти району у 2017 року також повідомив Ігор Безкоровайний. Комісією вирішено відділу освіти райдержадміністрації продовжити роботу щодо усунення виявлених недоліків згідно наданих приписів.

Про підготовку місць масового відпочинку населення на водних об’єктах району до початку купального сезону виступили перед членами комісії та сільськими та селищними головами головний державний інспектор районного сектору УДСНС України у Черкаській області Ігор Безкоровайний та головний спеціаліст сектору взаємодії з правоохоронними органами, оборонної, мобілізаційної роботи та цивільного захисту апарату районної державної адміністрації Володимир Федоров. З даного питання комісією поставлено перед органами місцевого самоврядування ряд завдань.

Також із повідомленням для сільських та селищних голів виступили начальник районного центру зайнятості Галина Гаврилюк щодо акції, яка буде організована та проведена протягом березня-квітня 2018 року з благоустрою населених пунктів району, упорядкування пам’ятників загиблим воїнам, обелісків, братських могил та кладовищ, завідувач архівного сектору райдержадміністрації Ганна Савранська наголосила на необхідності упорядкування інструкцій з діловодства, кадрових справ та здачі номенклатури справ за 2017 рік.

Начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Людмила Загородна повідомила присутніх щодо можливості надання житла та вирішення квартирного питання для учасників, інвалідів та сімей загиблих в зоні АТО.