наверх ⇑

Відбулося засідання тимчасової комісії райдержадміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат

15 листопада 2018 року  під керівництвом першого заступника голови районної державної адміністрації Оксани Юзвенко відбулося засідання тимчасової комісії райдержадміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. На засіданні були присутні члени комісії, а також запрошені директор ДП «Іваньківський цукровий завод» Бевз І.М., директор філії «Маньківський райавтодор» Горошко О.П. 

Згідно порядку денного були розглянуті такі питання: про стан заборгованості із заробітної плати на підприємствах району та страхових внесків до Пенсійного фонду України на підприємствах-банкрутах; звіти керівників підприємств, на яких наявна заборгованість із виплати заробітної плати.

Про стан заборгованості із заробітної плати на підприємствах району доповіла начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Людмила Загородна, яка коротко прокоментувала ситуацію щодо існуючої заборгованості із заробітної плати по підприємствах-боржниках району.

Зокрема вона зазначила що,на підприємстві-банкрутові ДП «Іваньківський цукровий завод» заборгованість із заробітної плати станом на 01.01.2018, згідно статистичних даних, становила 1 млн 932,0 тис.грн. Протягом січня-квітня поточного року на підприємстві виплачено частину заборгованої заробітної плати за рахунок коштів від списання на металобрухт не задіяних у виробництві об’єктів основних фондів та продажу вапна, завдяки чому станом на 01.05.2018 суму заборгованості вдалося дещо знизити – 1 млн 927,2 тис.грн. Однак протягом травня-червня заборгованість поступово зростала і станом на 01.07.2018  становила 2 млн 58,1 тис.грн. А от у липні-вересні керівництву підприємства вдавалось щомісячно погашати частину існуючої заборгованості та знизити її суму до 1 млн 995,8 тис.грн (станом на 01.10.2018) – за рахунок коштів від продажу дефекату та іншої похідної продукції. Проте, вже протягом жовтня спостерігається відновлення нарощування заборгованої заробітної плати, яка станом на 01.11.2018, згідно даних моніторингу,  становить 2 млн 70,5 тис.грн.

Також начальник управління соціального захисту населення зазначила що, на підприємстві філії «Маньківський райавтодор» заборгованість із заробітної плати, згідно статистичних даних, на початок 2018 року була відсутня. Але станом на 01.02.2018 заборгованість виникла в сумі 72,8 тис.грн (за грудень 2017 року) та станом на 01.03.2018 – 74,8 тис.грн (за січень 2018 року). Вказана заборгованість була повністю погашена протягом березня місяця. А вже станом на 01.08.2018 заборгованість знову виникла в сумі 58,1 тис.грн (за червень поточного року) та продовжувала зростати протягом серпня-жовтня і станом на 01.11.2018, згідно даних моніторингу, становить 116,8 тис.грн (за серпень-вересень поточного року).

На засіданні було заслухано Івана Бевза директора ДП «Іваньківський цукровий завод», який повідомив, що станом на 01 січня 2018 року заборгованість із заробітної плати працівникам підприємства становила 1932,0 тис.грн. Протягом січня-жовтня поточного року було нараховано заробітну плату адмінперсоналу та охороні в сумі 1250,5 тис.грн. Проте сума погашеної заборгованої заробітної плати протягом вказаного періоду становить лише 977,7 тис.грн, що відзначилося на зростанні заборгованості станом на 01.11.2018 – 2070,5 тис.грн.

На засіданн також було заслухано Горошка Олександра Петровича – директора філії «Маньківський райавтодор», який підтвердив, що на підприємстві станом на 01.11.2018 наявна затримка у виплаті заробітної плати працівникам за серпень 2018 року в сумі 37,8 тис.грн та за вересень – 79,0 тис.грн. Протягом жовтня поточного року погашено заборгованість в повному обсязі за липень в сумі 87,5 тис.грн (виникла ще станом на 01.09.2018)  та  частину за серпень – 51,8 тис.грн (виникла станом на 01.10.2018). Пояснив, що виникнення заборгованості з оплати праці пов’язане з несвоєчасним отриманням коштів за виконані роботи підприємством від вищестоящої організації ДП «Черкаський облавтодор». На разі важко дати чіткі прогнози щодо строків погашення існуючої заборгованості.

Підсумовуючи засідання комісія ухвалила: Директору ДП «Іваньківський цукровий завод» Івану Бевзу вживати всіх можливих заходів щодо пришвидшення погашення заборгованості із виплати заробітної плати працівникам підприємства; рекомендувати директору філії «Маньківський райавтодор» Горошку О.П. вжити заходів щодо погашення заборгованості із заробітної плати працівникам підприємства до кінця листопада поточного року; управлінню агропромислового та економічного розвитку районної державної адміністрації проінформувати обласну державну адміністрацію про критичний стан справ на ДП «Іваньківський цукровий завод» та підготувати листа до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України щодо вирішення питання подальшого функціонування вказаного підприємства.