наверх ⇑

Мітинг-реквієм до Дня пам`яті жертв голодомору

27 листопада 2015 року  у Маньківському районному центрі культури і дозвілля відбувся мітинг-реквієм до Дня пам’яті жертв голодоморів за участю керівництва району, представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, організацій та установ, учнівської молоді, громадськості та засобів масової інформації.

Зі  словами скорботи перед присутніми виступив заступник голови районної державної адміністрації Олег Філіпчак. Він зазначив, що боляче згадувати таке гірке минуле, але це  минуле нашого народу. 

Також Олег Григорович зокрема наголосив: 

"Сьогоднішній день – це день спільного болю, спільної пам’яті, спільного обов’язку. Обов’язку закарбувати в серцях пам’ять про тих безневинних, кого прирекли на страшну смерть – смерть від голоду. Обов’язку – не забути правду про злочин, влаштований комуністичним режимом шляхом насильного вилучення продовольчих запасів в селян, яке поєднувалось із широкими репресіями проти різних верств населення.  Мільйони життів відібрано жорстоким спланованим актом геноциду проти українського народу. Ми повинні передавати цю правду з покоління в покоління".

Свідок голодомору, житель села Молодецьке Іван Полюга, розповів про історію свого батька, який на собі відчув страхіття минулого,- його живого, але знесиленого від голоду та хвороби кинули до спільної могильної ями. Згадуючи, як намагалися вижити його рідні та близькі в ті жахливі роки, чоловік не міг стримати сліз.

З промовою виступив голова районної ради Володимир Вовк, зазначивши, що пам'ять - нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни.

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять жертв голодоморів в Україні.

Змістовний екскурс у ті страшні історичні часи нашої країни зробив краєзнавець, вчитель історії Владислав Буханець, представивши на огляд учасників пам'ятного заходу відеоряд зі страшними картинами часів голодомору та обличчями "катів" нашого та інших народів.

З нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів у інших населених пунктах району організовано ряд скорботних заходів. Зокрема, у церквах відслужили поминальні панахиди, відбулися покладання траурних вінків і композицій до пам’ятників, місць поховань жертв голодоморів.

Мітинг-реквієм завершився акцією "Засвіти свічку пам’ят"і.